Sayın Bakanım,

Mehmet Göçer
Mehmet Göçer

OTURDUĞU KOLTUĞU DOLDURAN, YÜCE TÜRK MİLLETİNE BİR ÇOK HİZMET VE ESERLER SUNMASINDANDIR Kİ TÜRK İNSANININ GÖNLÜNDE TAHT KURAN; ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANIMIZ SAYIN MURAT KURUM DEVLET BÜYÜĞÜMÜZE İTHAF:

 Sayın Bakanım,

10 Yıl kadar önce, gazetemizin bir neşriyatı üzerine, Elbistan'ın bağrından çıkan ve de Akdeniz'e karışan Ceyhan Nehri'nin, hoşa gitmeyen görüntüsünün, silinip-süpürülüp, iç ve dış turistlerin, görmeyi arzulayacakları bir güzelliğe bürünmesini, Var olsun, Yüce Devletimizin önemli kolu olan, Bakanlığını yürüttüğünüz, Dev Kurum'un, tabandan-tavana kadar, zincirleme görevlilerinin: Elbistan- Kahramanmaraş-bölge Adana ve Ankara arasında dokunan mekiğin sayısını saymam zor.

Muhterem Bakanım,

Bu çalışmalar, Allâh'a şükür boşa gitmedi. Uzmanlarınızın tespit ve teşhislerini içeren raporlar, yazışmalar; bir espri: bir türlü karar verilemeyen 10 yıllık mahkeme dosyası kadar kabarık, Ceyhan Nehri Dosyası, bakanlığınızın ilgili dairesinde: (Beklesin) dolabında beklemektedir.

Dosyanın son aşamasında, edindiğim bilgi; Çevre ve Şehircilik uzmanınız başta, diğer dallarla birlikte, yedi Profösörden oluşan heyet, Ceyhan Nehri membaından- şehir çıkışı Suçatına kadar, takriben 4 klm. 1. etap bu kısım güzelleştirilecek.. 2. Etap, Su çatından, aşağı doğru, belli bir yere kadar, güzelleştirilmesi daha sonra ele alıcak şeklindedir.

 Sayın Bakanım;

 Bir espri: yüze yüze kuyruğuna gelen bu hayırlı işin, sonlandırılması ve Ceyhan Nehrinin, sözü geçen güzelleşmesi, iki dudağınızın arasında: bir "EVET" demenize bağlı. Bu evetten sonra, sözü geçen profösürler heyeti Elbistan'a gelecek, Ceyhan Nehrinin membaından, Suçatına kadar incelediklerinden sonra, hazırlayacakları raporlar, onayınıza sunulacak, yine Evet'inizden sonra, yine emrinizden sonra yatırım programına alınıp, ihaleye çıkartılacakmış, kanun gereği tabiî.

 Muhterem Bakanım,

 ATATÜRK; "Basın halkın müşterek sesidir" buyruğu kapsamında, ne diyeceklerimi Zat-ı Âlinize dedim, saygı ile arzettim."Mektuba cevap, borç gibidir" Hadis-i Şerif buyruğu çerçevesinde, yazımıza-mektubumuza cevap verilmesine de, inşallah sevindirici cevap lütfedilirse, balı-yağa katmış gibi olacak ve de Elbistan halkı; Düğün - Bayram, Size, dolayısıyla da Yüce Devletimize DUA edecektirler, kuşkusuz.

 Bu vesileyle, Elbistan'dan kucak dolusu Selâm, Sevgi ve Muhabbetlerimizi sunuyor, Allah'a şükür: Yüce Milletimizle birlikte, idrak ettiğimiz 2022 Yeni Yılınızı tebrik ediyor, nice yeni yıllara kavuşmanızı, kavuşmamızı Allâh'tan diliyorum!

 Maasselâm. Kalın sağlıcakla. 03/01/2022

           Mehmet Göçer

           Gazeteci-Yazar

           (unsandigi.com)

İletişim; Dulkadiroğlu Cd. Çarşı Atik Camiî

Karşısı, Melek s. No. 4 -Elbistan-Kahramanmaraş

Tlf. Faks: 0 344 415 40 40-41

Gsm. : 0 536 544 58 58

- Elbistan Kaynarca, Mehmet Göçer tarafından kaleme alındı
https://www.elbistankaynarca.com/makale/8994576/mehmet-gocer/sayin-bakanim