Başkan Şahin: “Kahvehane ve çay ocağı esnafı oyun müjdesi bekliyor”

Başkan Şahin, oyun oynanmasına izin verilmediği için esnafın yalnızca çay, kahve satışı ile günü geçirmeye çalıştığını belirterek, “Belirli kurallara tabii olarak artık oyun oynanmasına izin verilmeli” dedi.

Oyunların kahvehanelerin tadı tuzu olduğunu dile getiren Elbistan Esnaf ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin, “Kahvehaneler, kıraathaneler 16.yüzyıldan beri var olan, özellikle bizim toplumumuzun ortak değerlerinden olan bir kültürdür. Orada yapılan sohbetler, fikir paylaşımları, oynanan oyunlar, karşılıklı içilen çaylar, bunların hepsi kültürün bir parçasıdır. Tüm siyasetçilerin halka en hızlı ve doğrudan ulaştığı yerler kahvehanelerdir. Seçim zamanları meydanlardan daha büyük önem arz eden kahvehanelere şimdi sahip çıkma zamanı. Pandemi sürecinde kapalı olan kahve ve kıraathanelerin normalleşme süreci ile birlikte açılması oldukça sevindirici oldu. Fakat halen oyun oynanmasının önü açılmadı” ifadelerini kullandı.

Kahvehanecilerin, pandemiyle ilgili gerekli tüm önlemleri aldıklarını kaydeden Başkan Şahin, “Kahvehanecilerimiz her türlü dezenfekte işlemini uyguluyor, pandemi sürecinin gerekliliklerini yerine getiriyor. Dolayısıyla her masa için sıfır yeni paket oyun kağıdı, her oyundan sonra taşların dezenfekte edilmesi gibi kurallar belirlendiğinde bunlara da titizlikle uyacaklardır. Artık neredeyse tüm hayatın kontrollü şekilde normal devam ettiği bir süreçte, gün içerisinde yalnızca çay, kahve ile maliyetini çıkartmaya çalışan kahvehaneci esnafımızın artık oyunların oynanması için müjde bekliyor” şeklinde konuştu.  

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/4954283/baskan-sahin-kahvehane-ve-cay-ocagi-esnafi-oyun-mujdesi-bekliyor