Elbistan Adliyesi’ne atanan savcı ve hakimlerle tayini çıkan isimler belli oldu

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi, 2020 adli ve idari yargı ana kararnamesini tamamladı. Kararname ile 4 bin 161’i adli 465’i idari toplam 4 bin 626 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Elbistan Adliyesi’nde de yaprak dökümü yaşandı. 5 cumhuriyet savcısı ile 3 hakim, Elbistan’dan farklı illere tayin oldu. Elbistan Adliyesi’ne de 6 hakim ile 3 cumhuriyet savcısı atandı. HSK’nın yayımladığı kararnameye göre, Elbistan Cumhuriyet Savcısı Hasan Aydın Elazığ Cumhuriyet Savcılığı’na, Elbistan Cumhuriyet Savcısı Duygu Çoban Alanya Cumhuriyet Savcılığı’na, Elbistan Cumhuriyet Savcısı Tuba Kılıç ve Osman Kılıç Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na, Elbistan Cumhuriyet Savcısı Çağrı Kılıç Ömerli Cumhuriyet Savcılığı’na, Elbistan Hakimi Sevgi Laçın Sarıoğlan Hakimliği’ne, Elbistan Hakimi Murat Çiçek Elazığ Hakimliği’ne ve Elbistan Hakimi Burcu Kara Yanardağ Elazığ Hakimliği’ne atandı.

Sakarya Hakimi Serpil Ilğın Elbistan Hakimliği’ne, Elazığ Hakimi Özcan İnan Elbistan Hakimliği’ne, Kırıkkale Hakimi Merve Gündem Elbistan Hakimliği’ne, Kırıkkale Cumhuriyet Savcısı Yunus Gündem Elbistan Cumhuriyet Savcılığı’na, Kadirli Cumhuriyet Savcısı Agah Öztürk Elbistan Cumhuriyet Savcılığı’na, Kadirli Cumhuriyet Savcısı Pakize Ataseven Öztürk Elbistan Cumhuriyet Savcılığı’na, İskenderun Hakimi Zafer Dilek Elbistan Hakimliği’ne, Karakoçan Hakimi Hatice Kurt Elbistan Hakimliği’ne ve Azdavay Hakimi Mehmet Akif Tan Elbistan Hakimliği’ne atanan isimler oldu.

Ataması yapılan savcı ve hakimlerin, önümüzdeki günlerde yeni görevlerine başlayacağı belirtildi.

 

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/4844544/elbistan-adliyesine-atanan-savci-ve-hakimlerle-tayini-cikan-isimler-belli-oldu