Ekinözülü şehidin acı haberi baba ocağına ulaştı

Suriye’nin Tel Abyad kentinde intikal esnasında askeri aracın devrilmesi sonucu 5 asker yaralanmıştı. Yaralılar, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine getirilerek tedavi altına alınan yaralılardan Ekinözü ilçesinin Kürtül Mahallesi nüfusuna kayıtlı 23 yaşındaki uzman onbaşı Ceyhun Taş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.  1 yıl önce göreve başladığı öğrenilen Taş’ın acı haberi, Elbistan’da ikamet eden baba Cuma ve anne Emine Taş’a, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Ekinözü Kaymakamı Talat Tabur tarafından verildi. Kaymakam Demir ve Kaymakam Tabur, şehit babası Cuma ve anne Emine Taş’a başsağlığı dileğinde bulundu. Şehidin evinden feryatlar yükselirken, acı haberini alan ailesi gözyaşlarına boğuldu. Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, yakınları ve komşuları eve akın etti.

 İki oğlu askerdi

 Bekar olan şehit uzman onbaşı Ceyhun Taş’ın, bir kardeşinin de TSK personeli olduğu öğrenildi. Şehit kardeşinin kısa bir süre önce izinli olarak baba ocağına geldiği ve ağabeyinin şehit haberini burada aldığı bildirildi. 

Şehidin cenazesi 9 Şubat 2020 Pazar günü öğle namazına müteakip Hocazade caminde namazı kılınarak Hocazade mezarlığına defnedilecektir.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/3639009/ekinozulu-sehidin-aci-haberi-baba-ocagina-ulasti