Büyükşehir, Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken önlemleri aldı. Zabıta ve İtfaiye başta olmak üzere birçok ilgili birim Kurban Bayramı süresince görev başında olacak.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bayram coşkusunun rahat ve huzur içinde yaşanması için büyükşehir belediyesinin görev başında olacağını kaydederek, “Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için her türlü tedbiri aldık. İlgili birimlerimizde nöbetçi personelimiz bulundurulacak. Herkesin yakınlarıyla birlikte, huzur içinde güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyor, şimdiden Kurban Bayramınızı tüm kalbimle kutluyorum” dedi.

Belediye otobüsleri ücretsiz

Vatandaşların rahatça bayramlaşmasını sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler Kurban Bayramı boyunca ücretsiz hizmet verecekler.

Mezarlıklar bayrama hazır

Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alındı. Şeyhadil ve Şeyh Ali Sezai Efendi Mezarlıklarında periyodik temizlikler yapılırken, Bayram süresince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de defin işlemlerini sürdürecek.

Zabıta görev başında

Bayram süresince Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda çalışan personel görevde olacak. Ekipler, bayram öncesi özellikle Arefe günü açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren işyerlerinde denetimlerini daha da yoğunlaştıracak. Zabıta ekipleri, Arefe gününden itibaren bayram süresince kurban kesim yerlerinde gereken önlemleri alacak. Vatandaşlar, şikâyetlerini ALO 153’e bildirebilecekler.

Temizliğe dikkat!

Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü özellikle çevre temizliğinin sağlanması için bayram süresince mesai halinde olacak. Ekipler mesire alanlarında çevre temizliğine özen gösterecek.

Kurban bayramı öncesi ve sonrasında hayvan atıklarından kaynaklı sivrisinek ve karasinek larva oluşumun engellenmesi için 11 ilçede larva ile mücadele çalışmaları devam edecek. İlaçlama ekipleri de lüzumlu alanlarda 36 araç 69 personelle ilaçlama faaliyetinde bulunacak. Vatandaşlar ilaçlamalarla ilgili taleplerini 241 1 241 nolu telefonu arayarak bildirebilecek.

Bayram öncesinde ve sonrasında hayvan pazarlarında temizlik çalışmaları 25 araç ve 28 personel tarafından gerçekleştirilecek. Kurban Bayramı süresince 257 personel bayram boyunca il genelinde büyükşehir belediyesine ait ana arterler ve caddelerde temizlik çalışmalarını gerçekleştirecek.

KASKİ’den nöbetçi ekipler

KASKİ Genel Müdürlüğü bayram süresince su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ekipler bulunduracak. KASKİ yetkilileri herhangi bir su arızası durumunda vatandaşların ALO 185 numaralı telefonu 24 saat boyunca arayabileceklerini kaydetti.

Mesire alanları kontrol altında

Park ve Mesire alanlarında vatandaşların daha temiz ve daha ferah bir ortamda bayram tatillerini geçirmeleri için temizlik, bakım ve nöbet çalışmaları 21 araç ve 138 personel tarafından gerçekleştirilecek. Refüj ve yeşil alanlarda çim sulama, temizlik ve bakım çalışmalarında 28 araç ve 175 personel olmak üzere Kurban Bayramı boyunca 49 araç ve 313 personelle hizmet verilecek.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2912302/buyuksehir-kurban-bayrami-hazirliklarini-tamamladi