Öğrencilerin taşınması ihalesi yapıldı

Elbistan’da 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ilk ve ortaokula giden bin 164 öğrenci 62 yerleşim alanından 16 taşıma merkezine taşınacak. Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, taşıma hizmetini verecek firmayı belirlemek için geçtiğimiz günlerde ihale düzenledi. İhale komisyonunun gerekli değerlendirmeyi yapmasının ardından ihaleyi kazanan firmanın Şardağ Kooperatifi olduğu açıklandı.

İhalenin sonuçlanmasının ardından bir değerlendirme yapan Şardağ Kooperatifi Başkanı Ali Güçlü, öğrencilerin güvenliklerini en üst seviyede tutacaklarını kaydetti.

Taşıma ihalesinin bin 164 öğrenciyi kapsadığını belirten Güçlü, 5 yıldır Elbistan’da aynı hizmeti başarıyla yerine getirdiklerini ve çocukları evlerinden alıp okullarına ulaştırdıklarını ifade ederek; “Bu yıl için 62 yerleşim yerinden 16 taşıma merkezine bin 164 öğrenciyi taşıyacağız. Son 5 yıldır taşımalı eğitim gören öğrenciler kooperatifimiz bünyesindeki servis araçları ile taşınmaktadır. Öğrencilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutarak huzur içerisinde tecrübeli kadromuzla bu görevi en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz" şeklinde konuştu.

- Elbistan Kaynarca, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2908019/ogrencilerin-tasinmasi-ihalesi-yapildi