Atıksu Arıtma Tesisi için son dönemece girildi

Elbistan’da yapılacak olan Atıksu Arıtma Tesisinin proje çalışmaları tamamlanıyor.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Elbistan ilçe merkezi ile Karaelbistan, Söğütlü, Çiçek, Demircilik ve Taşburun mahallerinin atıksularının arıtılması amacıyla yapılması planlanan, Elbistan Atıksu Arıtma Tesisi Proje aşaması tamamlanıyor.

Elbistan Atıksu Arıtma Tesisinin mastır planı, finansal planı, fizibilite raporu, ÇED raporu, tasarım raporu, teknik çizimler ve teknik şartnamenin tamamlanmasının ardından, proje hakkında halkı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bilgilendirme toplantısında vatandaşlara proje kapsamında yapılacaklar, çevresel etkileri ve alınacak önlemler anlatıldı. Bilgilendirme toplantısına KASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, Elbistan Belediyesi yetkilileri, müşavir firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Ekim ayında Avrupa Birliğine başvurulacak

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Ekim ayı içerisinde Elbistan Atıksu Arıtma Tesisi için Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Programına (IPA) başvuru yapılacak. Başvurunun kabul edilmesi durumunda 2017 yılı başlarında Atıksu Arıtma Tesisinin ihalesi yapılacak.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2903199/atiksu-aritma-tesisi-icin-son-donemece-girildi