MHP’de devir teslim yaşandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanlığı görevine Genel Merkezi’n verdiği karar doğrultusunda mevcut başkan Ali Demir’in yerine emekli öğretmen Ramazan Kılıç’ın atanmasının ardından teşkilat binasında devir teslim töreni düzenlendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim törenine, MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Sermet Yıldız, belediye meclis üyeleri, Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Genç, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililer katıldı.

Devir teslim töreni, MHP’nin kurucu genel başkanı merhum Alparslan Türkeş ve tüm şehitler için Fatiha okunması ile başladı.

Devir teslim töreni öncesinde konuşan MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, şunları söyledi: “Türkiye’nin muhtelif yerlerinde olduğu gibi Elbistan’da da Genel Merkezimiz görev değişikliğine gitti. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın Beyefendi, İl Başkanımız Sayın Ertuğrul Doğan Bey’in takdirleri ve teklifleri doğrultusunda böyle bir bayrak ve nöbet değişimine karar verildi. Bu kutlu görevin bana tevdi edilmiş olmasından dolayı çok mutluyum. Sorumluluğu çok ağır ama bir o kadar da mukaddes değerler ifade eden kutlu bir görevi teslim aldım.

Allah, yar ve yardımcımız olsun. Hep beraber başarılı olacağımıza ve üç hilalli sancağımızı, bayrağımızı hak ettiği zirvelere taşımaya azmettik; onun kararlılığındayız. İnşallah bunu da başaracağımıza gönülden inanıyorum. Yiğit bozkurtlar; biz İslam inancının çok farklı bir dava inancının mensuplarıyız. Çok bedel ödendi. Bu toprağa çok canlar düştü. Bu davanın buralara kadar gelmesinde emeği geçen, canları ile bedel ödeyenleri bir kez daha şükran ve minnetle yâd ediyorum. Zafer bizim olacaktır. Şuandaki konjonktür bizim lehimize ve insanlar umutla bizi gözlemektedirler. Şimdiye kadar bu davaya emeği geçmiş, bizden önceki yönetime, ilçe başkanımıza, emeği geçen değerli dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”

‘Ülkücü hareket, Türk milletinin özetidir. Biz sendelersek, bu millet yüzüstü yere düşer. Buna inananlardanım. Biz, sendelemeyeceğiz’ diyen Başkan Kılıç, “Biz, sevgi insanlarıyız. Yüreğimiz, gönlümüz, bedenimiz hücrelere kadar sevgi ile bezenmiş. Biz, Yunusça sevmeye geldik. Herkesi kardeş kabul ediyoruz ve kardeşçe kucaklama amacındayız. Kavgayla, fitneyle, dedikodu ile işimiz olmaz; olmayacak ve buna da müsaade etmeyeceğiz. Önümüzde çok ciddi bir sınav var. Sırt sırta vererek hedefimize azimli bir şekilde yürümek zorundayız. Oturduğumuz koltuklardan kalkacağız. Girmediğimiz gönül, çalmadığımız kapı kalmayacak. Ülkücünün küçüğünden yaşlısına kadar hepsine minnettarım. Ben teşkilattan gelen birisiyim. Teşkilatın tozunu yuttum. Kırık sandalyesine omuz omuza verdiğim ülküdaşlarımdan kimisi şehit düştüler. Belki de bizler birer kurşun artığıyız. Dün, komünizmin elinden aldık bu ülkeyi, 15 Temmuz’da da her tarafı ay yıldızlı bayrağa boyadık. Bunun gerçek sahibi liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’dir. İlk meşaleyi yakan, ilk refleksi veren sayın liderimizdir. Biz, ihanete dün de yol vermedik; bugün de yarın da vermeyeceğiz. Ülkücü hareket, Türk milletinin özetidir. Biz sendelersek, bu millet yüzüstü yere düşer. Buna inananlardanım. Biz, sendelemeyeceğiz” dedi.

Başkan Kılıç, konuşmasının devamında yerel seçimlere değinerek şunları söyledi:

“Önümüzde ciddi bir sınav var. Sınavımız, ilçemizde artık milliyetçi hareketin hasretzedesi haline geldi halkımız. Burada ülkücü hareketin 3 hilali sancağı altında hizmet beklemektedir. Pınarbaşı’nın şırıltılarında türküler ağlıyor. Ceyhan’ımız öksüz ve garip. Bunlar bizden himmet ve hizmet bekliyor. İnsanlarımız, inandıkları için bizden çok büyük işler bekliyor. Artık Cumhuriyet Halk Partisi ortada yok. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin söyleyecek sözü de kalmadı 2 dönemdir. İnsanlar, milliyetçi hareketi bekliyor. Bu zafer inşallah bizim olacaktır. İlçemiz gerçek hak ettiği yerdeki hizmetleri görememiştir. İlçemizin şuandaki ahvali, halkımızın feryadına dönüştü. Bu feryada kulak vermek zorundayız. Halkımızın çığlığını yukarılara taşımak ve çözüm bulmak zorundayız. Allah’ın izniyle bunların hepsine çare olacak Milliyetçi Hareket Partisi’nin başta lideri ve mensupları bunun üstesinden gelecektir.”

Başkan Kılıç, konuşmasının sonunda “Biz liderimize ve teşkilatımıza bağlıyız. Bu süreçte bir takım şeyler söylendi. Onlar bizim kardeşimiz. Liderimize ve teşkilatımıza söylenen şeyler, kesinlikle sinemizden döner. Şahsımıza yapılanlar, söylenenleri sinemize çekeriz. Cenabı Allah, bu kutlu yolda bizleri mahcup etmesin. Biz, gönül yapmaya geldik. Allah, yar ve yardımcımız olsun. Ben 40 yıldır Elbistan’dayım. Ülkücünün Afşinlisi, Elbistanlısı olmaz. Ülkücünün vatanı olur. O da Türkiye’dir; turandır” dedi.

Kılıç’a daha sonra eski yönetim kurulu üyesi Hamit Güven tarafından verilen Türk bayrağını teslim aldı.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2899117/mhpde-devir-teslim-yasandi