AÖF öğrencilerine sınav merkezi uyarısı

Bu sene AÖF’ye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, sınav merkezi olarak Elbistan’ı seçerken; ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin ise sınav merkezi değişikliği yapmamaları durumunda, önceki yıllardaki sınav merkezine yönlendirilecekleri ifade edildi.

Kayıt yenileyen öğrenciler, 17 Ekim 2014 tarihine kadar sınav merkezlerini Elbistan olarak değiştirmeleri durumunda, güz dönemi ara sınavlarına Elbistan’da girebilecekler. Sınav merkezi değişikliğini öğrenci kendi şifresi ile yapabildiği gibi, AÖF Bürosu kanalıyla da yapabilecek.

Sınav merkezlerinde değişiklik yapmak isteyen Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin değişiklik için son tarihleri içeren Anadolu Üniversitesi takvimi yayınlandı.

Güz Dönemi Ara sınavının son değişiklik tarihi 17 Ekim 2014 olarak açıklanırken, son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, güz dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir. Diğer yandan, Güz Dönemi Dönem Sonu sınavının son değişiklik tarihi ise 5 Aralık 2014 olarak açıklandı. Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilecek. Bahar Dönemi Ara sınavının son değişiklik tarihi 6 Mart 2015 olarak açıklanırken, son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilecek. Bahar Dönemi Dönem Sonu sınavının son değişiklik tarihi ise, 24 Nisan 2015 olarak açıklandı. Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilecek.

Elbistan, AÖF Sınav Merkezi olmuştu:

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın girişimleri ile Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Sınav Merkezleri arasına dahil edilen Elbistan, AÖF’ye ait resmi internet sitesinde yayınlanan 2014-2015 Öğretim Yılı Öğrenci Kılavuzunda da yer almıştı.

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) bu zamana kadar il merkezleri ve 7 ilçede sınav yaparken, 2014-2015 öğretim yılı itibarı ile sınav yapılan ilçe sayısını 17’ye çıkardı.

Daha önce; Antalya-Alanya, Balıkesir-Bandırma, Hatay-İskenderun, Edirne-Keşan, Bursa-İnegöl, Kocaeli-Gebze ve Muğla-Fethiye’de yapılan AÖF sınavları, AÖF tarafından yayınlanan 2014-2015 Öğrenci Kılavuzunda yer alan 10 yeni ilçe ile daha da genişledi.

7 ilçedeki sınav merkezlerinin arasına; Kahramanmaraş-Elbistan, Ankara-Polatlı, Balıkesir-Edremit, Konya-Ereğli, Manisa-Salihli, Ağrı-Patnos, Muğla-Milas, Tekirdağ-Çorlu, Şanlıurfa-Siverek ve Van-Erciş’te eklendi.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2898419/aof-ogrencilerine-sinav-merkezi-uyarisi