Din görevlileri tecrübelerini seminerde paylaştı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, cami hizmetlerinin verimliliğini artırmak, örnek projelerin tespit edilerek yaygınlaştırılmasını sağlamak, hizmetlerin etkinliğine ve verimliliğine katkı sağlamak amacıyla başlatılan ‘Tecrübe Çalıştayının' Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerini kapsayan bölümü geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen organizeye Elbistan Müftü Vekili Nurullah Bozkurt, Ekinözü Müftüsü Emin Patan, imam hatipler, müftülük çalışanları ve diğer din görevlileri büyük ilgi gösterdi.

Türkiye genelinde uygulaması süren 'Tecrübe Paylaşımı' seminerinin Elbistan ayağına konuşmacı olarak Sarıgazi Yunus Emre Camii İmam Hatibi Mehmet Keskin, Osmaniye-Kadirli Miraç Camii İmam Hatibi Recep Çeri ve Kahramanmaraş Abdulhamit Han Camii İmam Hatibi Ömer Faruk Şirikçi katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminerin açılış konuşmasını Elbistan Müftü Vekili Nurullah Bozkurt yaptı. Bozkurt, “Diyanet İşleri Başkanlığımız, personelin yetişmesine yönelik olarak yapılan çalışmalara büyük önem vermektedir. Son yıllarda dini hayatı canlı tutmak için yapılan güzel projelere imza atmakta olup, tecrübe paylaşımı çalışmasının bereketli geçeceğini düşünüyorum. Tecrübe paylaşımı için gelen konuşmacılara teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra sinevizyon ve slayt gösterileri eşliğinde sunum yapan konuşmacılar, imam hatipliğini yaptıkları camilerde uyguladıkları örnek projelere ilişkin bilgiler aktardılar.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2890836/din-gorevlileri-tecrubelerini-seminerde-paylasti