Başhekim Kızılkaya, teşekkür etti

Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Nedim Kızılkaya, 27 Ağustos tarihinde başlayan ve resmi olmayan rakamlara göre 80-90 bin kişiyi etkileyen salgın nedeniyle, hastane personelinin özverili çalışması ile hem hasta olan kendilerine, hem kendi aile bireylerine, hem de diğer hastalara yardımcı olmaya çalıştıklarını belirterek, teşekkür etti.

Elbistan’ın doğal olmayan bir afet yaşadığını dile getiren Kızılkaya, şehir nüfusunun büyük bir bölümünün salgından etkilendiğini ve ilk 36 saat içinde hastanelere on binlerce vatandaşın akın ettiğini belirterek, hastanede görev yapan tüm doktorların seferber olduğunu söyledi.

Kızılkaya, “27 Ağustosta başlayan doğal olmayan afetin ardından, şükürler olsun bugün itibari ile hastanemizde kısmen normal çalışma düzenine başladık. Elbistan merkezde yaşayan halkımızın birkaç gün içinde yüzde 80-90’ının etkilendiği (80-90 bin), şebeke suyundan kaynaklanan, geçmişte görülmemiş bir enfeksiyon salgını ile karşılaştık. Vatandaşlarımızın çoğu sağlık kuruluşlarına başvururken, bir kısmı da evde tedavi alarak hastalığı atlatmaya çalıştı. Başlangıç günü Cumartesi olmasına rağmen, Elbistan’da olan tüm sağlık personeli ve yardımcı ekibini göreve çağırarak, normal polikliniklerde acil hizmeti vermeye başladık. Radyoloji, göz, psikiyatri, fizik tedavi, biyokimya gibi branşlara kadar tüm hekimlerimiz, pratisyen hekim gibi çalıştılar. Küçük, büyük herkese baktılar. İlk 36 saati sadece kendi hastane ekibimiz çok büyük özveri ve gayretle çalışarak götürdü. Çalışanlarımız da bu ilçede yaşıyordu ve onların da kendileri ya da yakınlarının yüzde 80-90’ı enfeksiyondan nasibini almıştı. Bir yandan hasta bakıp, serum takarken, bir yandan da kendileri ve ailelerinin tedavisi ile uğraştılar. Çoğu zaman da kendi ailelerini ihmal ettiler. Bu milletin karakterinde zor zamanın insanı olmak var. Hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Bu süreçte stajyer öğrencilerin dahi büyük katkı sunduğunu ifade eden Kızılkaya, “Ayrıca büyük yardımlarını gördüğümüz stajyer öğrencilerimize, bu krizde 24 saat açık kalarak hizmet veren ve yükümüzü hafifleten aile hekimleri ve çalışanlarına, eczacı ve eczane çalışanlarına, hekim ve sağlık personeli göndererek desteklerini esirgemeyen Genel Sekreterliğimiz ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine, yine kriz merkezi oluşturarak destek olan Valimiz, Kaymakamımız ve siyasi parti temsilcilerimize de teşekkür ediyorum. Tüm Elbistan halkına geçmiş olsun diyorum. Hemen hepsi hasta olmasına rağmen taşkınlık ve provokasyonlara meydan vermeyen hemşerilerimizi, gösterdikleri medeni tutum nedeniyle özellikle kutluyorum” diye konuştu.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2887857/bashekim-kizilkaya-tesekkur-etti