Bulduğu paranın sahibini bir haftadır arıyor

Elbistan’da 76 yaşındaki Şevket Şerif Polat isimli emekli vatandaş, yaklaşık bir hafta önce gazi Mustafa Kemal Caddesi’nde bulduğu paranın sahibini arıyor.

Elbistan’da yaşayan Şevket Şerif Polat (76), bayramdan önce Güneşli Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi’nde yürürken kaldırımda bir miktar para gördü. Polat, döviz ve Türk lirasından oluşan paraları yerden alarak sahibini aramak için cadde üzerindeki işyerlerine sordu. Polat’ın çevrede yaptığı araştırma sonuçsuz kaldı.

Tüm aramalarına rağmen sahibine ulaşamadığı parayı, bulduğu cadde üzerindeki Polat Gıda isimli işyerinin yetkililerine teslim ettiğini belirten duyarlı vatandaş Şevket Şerif Polat, “Bayramdan önce Gazi Mustafa Kemal Caddesi’nde yürüdüğüm sırada yerdeki parayı gördüm. Caddede epeyce sahibini aradım ama bulamadım. Herhalde bayram alışverişine çıkan birisi düşürdü. Belki de kurban parasıydı. Bilmiyorum ama bu para yaklaşık 1 haftadır bende duruyordu. En son çare olarak bu caddedeki Polat Gıda isimli işyerine teslim ettim. İnşallah sahibi bulunur” dedi.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2882520/buldugu-paranin-sahibini-bir-haftadir-ariyor