EMİTT’in en iyi çıkış yapanı Afşin Belediyesi oldu

Afşin Belediyesi, ilçenin tarihi ve turistik mekânlarını tanıtmak ve turizm potansiyelini arttırmak amacıyla 22-25 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) katıldı.

İstanbul TUYAP Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın ilk iki günü turizm profesyonellerine, son iki günü ise halka açık olarak düzenlenerek sona erdi. 90 Metrekare stant ile yer alan, en iyi çıkış yapan stant olan Afşin Belediyesi’ne EMİTT tarafından törenle ödül verildi.

Dünyanın en büyük 5'inci fuarı konumunda bulunan EMITT 2015 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında yer alan Afşin Beledisi standına, yurtiçi ve yurtdışından gelen katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

Fuarda, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Belediye Başkan Yardımcısı Abbas Burak Binboğa ve Belediye Meclis üyeleri ile toplam 15 kişi yer aldı.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven “Bir ilçe belediyesi olarak dünyanın en önemli fuarlarından olan EMİTT fuarında ilkleri yaptık. EMITT fuarında giriş ve çıkış istikametlerinin kesişme noktasında, 90 metrekarelik bir alada Eshab-ı Kehf teması uygulanmış, profesyonel bir stant ile katılım gerçekleştirerek fuarın ilgi odağı olduk. 2015 EMİTT fuarı en iyi çıkış yapan standı ödülünü aldık. Afşin için Eshab-ı Kehf için büyük bir adım atarak sesimizi uluslararası bir fuarla duyurmaya çalıştık. Fuarda Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı değerli hemşerimiz Fermani Altun’un konuşmacı olarak katıldığı Afşin’in Yetiştirdiği değerler konulu konferans gerçekleştirdik. Bu anlamda bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2880904/emittin-en-iyi-cikis-yapani-afsin-belediyesi-oldu