Ücretsiz kitap dağıtım çalışmaları başladı

Elbistan Şeker Fabrikası’nın depolarına getirilen ve 3 ilçeye ait olan yaklaşık 500 bin adet kitabın 400 bini Elbistan’daki ilk ve ortaokul öğrencilerine dağıtılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl da öğrenci ve öğretmenlere ücretsiz ders kitabı dağıtmaya devam ediyor. Kitaplar, 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı öncesi öğrenciler sınıflara girmeden sıralardaki yerini almış olacak.

Bu çerçevede Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü, ders kitaplarını poşetleme işini tamamladı. Kahramanmaraş’taki kitap poşetleme faaliyetlerinin ardından 3 ilçenin Ders Kitabı Dağıtım Merkezi olan Elbistan’a gönderilen ders kitapları, Elbistan Şeker Fabrikası depolarında istif edildi. Buradaki yaklaşık 500 bin adet kitap okullardaki öğrenci sayısı ve ders türlerine göre ayrılarak Elbistan, Nurhak ve Ekinözü ilçelerindeki okullara dağıtılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren ilköğretim öğrencilerine, 2006-2007 eğitim-öğretim yılından beri ortaöğretim öğrencilerine ücretsiz kitap dağıtıyor. Elbistan Ders Kitabı Dağıtım Komisyonu ise, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da sorunsuz şekilde dağıtımın gerçekleştirilmesi için tüm tedbirleri aldı. Komisyon üyeleri daha önceki yıllardan edindikleri tecrübeyle sorunsuz bir şekilde istiflemeyi ve sınıflandırmayı gerçekleştiriyorlar.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2880139/ucretsiz-kitap-dagitim-calismalari-basladi