Müftü Demirel’den Camiler ve Din Görevlileri Haftası mesajı

Elbistan Müftüsü Muhsin Demirel, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle mesaj yayımlayan Demirel, bu yılki temanın ise, ‘Din Hizmetine Adanmış Ömürler’ olarak belirlendiğini kaydetti.

Demirel, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yıl ki teması, ''Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler'' olarak belirlenmiştir. Bu yıl 'Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler' temasıyla kutlanacak hafta boyunca camilerin medeniyetimizdeki yeri ve önemi üzerinde durulacak, din hizmetine emek vermiş örnek şahsiyetler hatırlanacaktır. Aziz milletimizin cami ve Kur'an kurslarımızın ihyası için gösterdiği destek ve fedakarlıklar hayırla yâd edilecektir. Bu vesileyle geçmişten günümüze camilerimizin maddi ve manevi imarı için gayret gösteren hocalarımızdan ve kardeşlerimizden ahrete irtihal edenlere Yüce Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Rabbim bizlere de hademeihayrat olmayı, insanlığa hayırlı hizmetler sunmayı nasip eylesin.”

Elbistan Müftüsü Muhsin Demirel, din görevlilerinin de çok önemli bir vazife üstlendiğinin altını çizerek, “Bu vesileyle, minberlerden müminlere önderlik eden imam-hatiplerimize, hakkın sedasıyla gök kubbeyi mamur eden müezzinlerimize, kürsülerden hakikatin sesini yükselten vaizlerimize, zihinleri, gönülleri ve hayatları Kur’an ile buluşturan Kur’an kursu öğreticilerimize ve milletimize hizmet etmeyi en büyük paye sayan bütün çalışanlarımıza ve fedakâr hocalarımıza teşekkür ediyor, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2879148/muftu-demirelden-camiler-ve-din-gorevlileri-haftasi-mesaji