Kahramanmaraş Valiliği’ne Güvençer atandı

Aralık 2010 tarihinde Kütahya Valisi iken kararname ile Kahramanmaraş Valisi olarak atanan Şükrü Kocatepe’nin yeni görev yeri Denizli Valiliği oldu.

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise Kahramanmaraş Valisi olarak atandı.

1963 yılında İstanbul-Kadıköy’de doğan Güvençer, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

1986 yılında Zonguldak Kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Güvençer, sırasıyla Çanakkale-Yenice Kaymakam Vekilliği, Çankırı-Ilgaz Kaymakam Vekilliği, Giresun-Alucra Kaymakamlığı, Artvin-Şavşat Kaymakamlığı, Ağrı-Gürbulak Sınır Mülkiİdare Amirliği ve Ağrı Vali Yardımcılığı, Ankara-Kazan Kaymakamlığı, Amasya Vali Yardımcılığı, Yalova Deprem Kriz Merkezi'nde Vali Yardımcılığı, Aydın Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Konya-Karatay Kaymakamlığı görevinde iken 22 Aralık 2008 tarihli kararname ile Sinop'a Vali olarak atandı. Güvençer daha sonra Bingöl Valisi, son olarak ise Bakanlar Kurulu kararı ile Muğla Valisi olarak atandı. Vali Güvençer evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2877324/kahramanmaras-valiligine-guvencer-atandi