Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne araç hibesi

Elbistan’a bağlı Demircilik Mahallesi’nde düzenlenen mütevazı bir törenle aracın teslimi yapılırken, merhum Memet Kaba’nın oğulları Necmi Kaba ve Nevzat Kaba ile kardeşi Erol Kaba, ahizmet aracının anahtarını Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Haci Temur ve yönetim kuruluna teslim ettiler.

Anahtar tesliminde bir açıklama yapan Necmi Kaba, “Öncelikle babamızın cenazesinde katılan, acımızı paylaşan başta Demircilik halkı ve tüm dost ve akrabalarımıza teşekkür ediyoruz. Bu aracı alıp hibe ederek babamızın özlemini yerine getirdik. Mahallemiz ve çevre köylere hizmet etsin, vatandaşlarımız faydalansın diye bu aracı alıp hibe ettik, herkese hayırlı olsun” dedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Demircilik Şube Başkanı Haci Temur ise, “Araç hibesini yapan Kaba ailesine, ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım olarak teşekkür ediyoruz. Örnek davranışlarından dolayı kutluyorum. Bu araç öncelikle Demircilik halkına hizmet verecektir. Talep olduğu taktirde çevre köy ve mahallerinde hizmetine sunacağız” diye konuştu.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/2866359/pir-sultan-abdal-kultur-dernegine-arac-hibesi