Kuzey Irak şehidi Fırat Canlı son yolcuğuna uğurlandı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği Pençe-Kilit Operasyonda teröristlerin gerçekleştirdiği roketli saldırıda şehit düşen Veteriner Sözleşmeli Er Fırat Canlı’nın naaşı, havayolu ile Kahramanmaraş’a getirildi. Burada silah arkadaşları tarafından uçaktan alınan şehidin naaşı, karayolu ile Afşin’e götürülerek morga konuldu. Şehit Canlı için, doğum yeri olan Küçüktatlar Mahallesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Şehit Fırat Canlı’nın cenazesi, baba ocağında dua edilip helallik alınmasının ardından namazın kılınacağı alana getirildi. Şehidin annesi Emine ve babası Zahide ile kardeşleri Ebru, Kamil ve Mehmet Canlı gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Emine Canlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Cumhurbaşkanım, oğlumun kanını yerde koyma” dedi.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Tekin, helallik aldıktan sonra cenaze namazını kıldırdı. Şehidin naaşı, namazın ardından silah arkadaşları tarafından son kez omuzlara alındı. Bir süre omuzlarda taşınan şehit Fırat Canlı, gözyaşlarıyla ve dualarla mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Törene şehidin ailesi, Vali Ömer Faruk Coşkun, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, milletvekilleri, 2'nci Zırhlı Tugay Komutanı Albay Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/10071969/kuzey-irak-sehidi-firat-canli-son-yolcuguna-ugurlandi