Yeni aracına gurbetçilerin desteği ile kavuştu

İğde Mahallesi’nde yaşayan Yahya Marangoz, 2010 yılından beri, mahalledeki düğün, nişan ve cenaze, hastalık gibi acı ve tatlı olayları sosyal medya hesabından paylaşarak, mahalle dışında ve yurt dışında yaşayan hemşerilerine ulaştırmaya başladı. Kısa sürede ulaştığı kitle genişleyen Marangoz, mahallenin ‘sosyal medya habercisi’ unvanını aldı. Mahallesinden uzakta yaşayan hemen herkes, ne olup bittiğini Marangoz’un paylaşımlarından takip etmeye başladı. Bu süre zarfında sepetli motosikleti ile mahallede mekik dokuyan Marangoz’a, ortopedik engeli nedeniyle hemşerileri tarafından sıfır kilometre otomobil hediye edilmişti.

Daha sonra kurulan İğdeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde de aktif rol alan Marangoz, hemşerilerinin hediye ettiği otomobili de yine hemşerilerinin hizmetine sundu. Şoför koltuğuna oturan Marangoz, hastası olanı hastaneye, düğünü olanı düğün salonuna, cenazesi olanı da cenazeye yetiştirdi. Aradan geçen 5 sene sonunda, ortopedik engellilere uygun olarak dizayn edilen otomobili de yıprandı. Otomobili yenilemek için de Avrupa İğdeliler Derneği Başkanı Hacı Ahmet Horuz devreye girdi. Eski otomobille yenisi arasındaki 65 bin liralık fark, Horuz tarafından karşılandı.

Marangoz, otomobilinin yenilenmesinde büyük katkı sunan başkan Horuz’a teşekkür ederek, “5 yıl önce ilk otomobilimi de hemşerilerimizin ve gurbetçilerimizin desteği ile almıştım. Şimdi de aracımın yenilenmesine vesile oldular. Hepsinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

 

- Elbistan Kaynarca, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.elbistankaynarca.com/haber/10055159/yeni-aracina-gurbetcilerin-destegi-ile-kavustu