KISA, KISA HABERLER

KISA, KISA HABERLER, BAZILARINDA DA, (şakamsı, esprili) yorumlar:

-Keşke bu durum, 19 Yıl önce başlasaydı, Türkiye daha da şahlanırdı: MESLEKİ EĞİTİMDE Devrim diye vasıflandırılan, 251 OSB'de, MESLEK okulları faaliyete geçmiş, 700 milyon liralık üretim yapmış.

-Koskoca bir Maşallah ve de Suphanallah! Geleceğimiz ve ekonomimiz açısından son derece önemli olan bu organizeyi, bu gençlere sunan Devlet Büyüklerimizden Allah razı olsun. Neyse, "Zararın neresinden dönülürse kâr oradan başlar" atasözü. Böyle mesleki okullar Elbistan'da da başladı. Bu gidiş, güçlenme mücadelesi veren ve de hızla ilerletildiği görülen ekonomimizin kalkınma zincirine halka ve halkalar ekleyecektir inşallah. Bu kapsamda, bu okullardan mezun olanlara işin hazır olduğunun da, resmi ağızlarca ifade edilmesi, son derece memnuniyet verici.

-Normal kazancın üstüne çıkarak, fâhiş fiyata yönetenlere, Yüce Devletimizin şamarı gecikmemiş, gereken cezalar verilmeye başladığını gören marketler, derhal fiyat yükselten etiketi söküp, normal etiketi yapıştırıyorlarmış paketin üstüne.

-Fiyat yükseltenler, süt dökmüş kediye dönmüşler. Anladılar ki, bu gidiş, firmaya ağır ceza yazdıracak derken hatırıma geldi: bir marketten; pakette 5 adet olan el sabununu, 8 lira 25 kuruştan almıştım. Fiyat yükseltildiğinde, 11 lira 25 kuruşa aldım. Kontrol başladığında, aynı sabunu eski fiyattan aldım. Hatırlatalım dedik.

-Karadeniz'i; Ortadoğu, Kafkaslar ve İran'a bağlayan ZİGANA Tüneli: Trabzon-Gümüşhane arasını 1.5 saatten 40 dakikaya düşürecek, dünyanın 2., Avrupa ve Türkiye'nin, çift tüplü kara yolunun 14.5 kilometre 2. uzun tüneli olacak, 500 işçi ve personelin çalıştığı, ışık görülmesine 90 metre kalan bu tünel, inşallah, 2022 sonuna kadar hizmete açılacakmış.

-İşte, Adâlet ve Kalkınma Partisi iktidarına şaşı bakan kardeşler; bu iktidarın mini bir eseri daha  bu tünel.. 19 Yıl zarfında, bu iktidarın, milletimize sergilediği hizmet ve eserleri yazmaya, bizim sütunlarımız yetersiz. Bunlar toplanırsa, büyük boy, en az 500 yapraklı, bin sayfalı bir kitap olur. Hangi dönemde, yurdumuza bu kadar hizmet ve eser bırakılmış? Bence, hepsi toplansa, bu günkü iktidarın eserlerinin yarısı olmaz kanımca. Allah rızası için hatırlatalım dedik.

-30'u İstanbul'da, 3'ü Elbistan'da, yurdumuz genelinde, sahte içkiden ölenlerin sayısı 70'i aşmış.

-Güler misin?, Ağlar mısın? Tabii ki ağlanacak durum. Lütfen DİKKAT! Kısadan yorumum: AYET buyruğu, İslâm Dini, içkinin haram kılmasının altında yatan sırrı; bu üzücü durum ve durumlar çözse gerek. İçkinin, daha birçok zararları olduğu birçok kitaplarda, birçok yazarların makalesinde yazılı. Bu haber kapsamında, Antalya Polisi, bir içki fabrikasını andıran yere yaptığı baskında, 2 milyon 500 bin TL değerinde, 55 bin 287 litre sahte içki ile, çok sayıda boş bidon, karton kutu, etiket, kapak ve bandrol ele geçirmiş.

-Bunun sebebi nedir biliyor musunuz? Yurdumuzda, bu ve buna benzer, sahte içki imal edenlere, ayrıca; sahte para basanlara,  dolandırıcılara, kapkaççılara, hırsızlara, vurgunculara, caydırıcı ceza kanununun olmamasındandır. Başta, TBMM Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa ŞENTOP OLMAK üzere, Sayın Milletvekillerimizin bir kere daha kulakları çınlasın diyerek yazımızı sonlandırıyoruz.

-İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU: kimsesizlerin kimsesi olmuş: "Sokakta kalan kimsesizler, hemen alınsın, ücreti bizden olmak üzere otellere yerleştirilsin" emri vermiş.

-Sayın Cumhurbaşkanımızın meziyet çarkından çıkanlar, işte böyle örnek meziyet sahibi olmaktadırlar. Üstte, kimsesizlere kucak açması olayı, harikulâde bir insanlık örneği. Bu bağlamda, kendilerini takdir ve tebrik ediyor, Allah razı olsun diyoruz.

-Diyarbakır Sur İlçesi ZİYARET Okulu sınıf öğretmeni Halıt Tekin, kendi çabasıyla, okulun kitaplığına, kitaplar ve ansiklopediler temin etmiş, maddî müsait olmayan aile çocukları öğrencilere de, mont, bot ve kırtasiye malzemeleri temin etmiş.

            -Halıt Tekin öğretmene koskoca bir aferin, ardından tebrik ettikten sonra, o kitaplığa bir de TÜRKÇE Kur'an-ı Kerim meali konulması, balı yağa katmış gibi olur. Başarısının artarak devamını Allah'tan dileriz.

-NOT: Ben de, Un Sandığı 7. cilt kitabımdan bir tanesini PTT ile gönderiyorum. Başkalarını da, kitap göndermeye davet ve teşvik ediyorum.

-DOĞU AKDENİZ Kalkınma Ajansının desteğiyle, Elbistan Organize Sanayi Bölgesine, 3 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine, Hacı Kaya tarafından YAŞ Meyve, sebze, kurutma ve paketleme fabrikası kurulacakmış.

-Hacı Kaya kardeşimize koskoca bir aferin, tebrik ve başarılar dilerken, böyle müteşebbislerin sayınının artmasını Allah'tan temenni ediyoruz.

-Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, Kızılcahamam'da, 3 gün süren, Adâlet ve Kalkınma Partili belediyeler kampından dönen Elbistan belediye başkanı Mehmet Gürbüz, Halkımıza düğün-bayram ettirecek sevindirici haberlerle dönmüş.

-Böyle olumlu, sevindirici haberler verecek olan, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet GÜRBÜZ Bey, açıklama yapacağı sırada ne kadar mutlu ise, Elbistan’ın Sayın halkı kardeşlerimiz de o kadar mutlu olacaktır kuşkusuz. Ayrıca, kendisine: yapılacak eserlerin bilgisini aktarıp:   "Hemşehrilerime selâmımı söyle, oldukça sevindirici bu haberleri de açıkla" diyen Milletvekilimiz Sayın Mahir ÜNAL'dan Allah razı olsun diyor, başta kültür sarayı olmak üzere,  yapılacak dev tesislerin, muhterem halkımıza, şimdiden hayırlı-uğurlu olmasını Yüce Allah'tan temenni ediyoruz!. Temenni ediyorum!

Bizden NOT: bu yıl ortalarında, temeli atılacak, inşallah; 2023 yılında da hizmete açılacak olan KÜLTÜR SARAYI kütüphanesini doldururcasına, sayısını saymam zor, son derece değerli, gençler başta, tüm okuyucularına ışık tutacak, okudukça zevk alacakları çok sayıda kitaplarımı VAKFETTİĞİMİN bilgisini, Belediye başkanımız Sayın Mehmet GÜRBÜZ'E verdim geçen hafta. Hayırlı ve de okuyanları bol olsun dileğimden sonra, bu kitaplarımı okuyan, okuyucu kardeşlerimden: benim ve geçmişimin ruhuna, birer FATİHA göndermelerini de arz ve istirham ediyorum.

Maasselâm. Dualarımızla. Mehmet Göçer.                                                                                                      

………………………………….

GÖNÜL EHLİ DOSTLAR, BİLMEDİKLERİNİ BİLSİNLER, OKUYUP İBRET ALSINLAR DİYE; -40-

Peygamberler tarihi, 2. cilt s. 125-126

KÂLİB B. YUFENNA ALEYHİSSELÂM: Soyu; b. Bariz, b. Yehuza, Yâkub, b. İshak, b. Hz. İbrahim Peygambere dayanmaktadır.

Hz. Yufenna Peygamber, Hz. Mûsâ'nın kız kardeşinin kocası.

Hz. Yufenna, İsrailoğullarını idareye memur edildi. FAZİLETLERİ: Hz. Mûsâ, Yûşa b. hz. Nun'u yanına alıp, Hz.Hızır'ı aramaya gittikleri zaman, yerine, Kâlib Yufenna'yı İsrailoğullarının üzerine vekil bırakmıştı.

İsrailoğullarını, Hz. Mûsa'nın, Erihadaki zorbalarla savaş emrine itaate davet ve teşvik ettikleri ve Allâh'ın nimetine erdikleri bildirilen iki Er'den birisinin de,  Hz. Kâlip Yufenna olduğu rivayet edilir.

            Hz. Yûşa b. Nûn; Vefat edeceği sırada, Hz. Kâlib Yûfennayı, İsrailoğulları üzenine vekil bıraktı. O da, onları yönetti. Hz. Kâlib Yûfenna, Sâlih ve mücahit bir zat idi. Hz. Yûşa b. Nûn, hastalığı sırasında; dinden dönen Kral Bârık ve cemaatiyle savaşarak, onları hezimete uğratıp binlercesini öldürdükten sonra, Mısır üzerine yürümüş ve orayı da fethetmiştir. Hz. Yûfenna, vefatına kadar,  İsrailoğullarını güzelce yönetmiş, vefat edeceği sırada, yerine; oğlu Yusakus'u bırakmıştır.

O'na ve gönderilen bütün peygamberlere selâm olsun.

            GELECEKTE; HIZKIL PEYGAMBER; inşallah.

………………………………………

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TEŞKİLATI KANALIYLA, HER VATANDAŞA ŞAMİL OLMAK ÜZERE, "BENDEN SELÂM SÖYLEYİNİZ" DEMİŞ.

BU BAĞLAMDA, GÖREVLİ MUSTAFA ACER telefonda; "SANA CUMHURBAŞKANIMIZDAN SELAM GETİRDİK: HANENİZDE TEBLİĞ EDECEĞİZ; MÜSÂİT MİSİNİZ?" dedi. MÜSÂİDİM, BUYURUN DEDİM. AZ SONRA, 3 ARKADAŞIYLA GELDİLER, KAPIYI AÇAR AÇMAZ: "SİZE; CUMHURBAŞKANIMIZIN SELAMINI TEBLİĞ EDİYORUZ" dedi. Ben de, severek ve Aleykümselâm deyip kabul ettim ve de buyurunuz dedim.

            Milletvekilimiz, TBMM AK Parti Grup Başkan Vekili Sayın Mahir ÜNAL'ın emri üzerine, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş'ın gönderdiği ekibin başkanı Mustafa Acer, Mehmet Ermurat, Eldelek Mahallesi nüfusuna kayıtlı Eda Öksüz Ünal ve ilçe merkezden Nuran Köker hanımefendi kardeşlerin katılımıyla oluşturulan ekip kapımı çaldılar. Buyurun dedim. Odamızdayız.

Hoş geldiniz faslının ardından, ev tarafımın, kahve hazırlığını görünce, "Zamanımız çok kısa" ifadesi kahveyi tehir ettirdi.

Mustafa Ecer, "YATIRIM, İSTİHDAM, ÜRETİM, İHRACAT, BÜYÜME"  başlıklı, üzerinde Sayın  Erdoğan'ın da resmi olan bir broşür uzattı. O anda, Cumhurbaşkanımız da odamızdaymış gibi memnun oldum. Kısadan göz attım. 2022 Yılı Bütçesinin miktar ve harcanacak iş ve yerlerin bilgisini içermektedir. Tam bana göre. Aşağıda, siz sayın okurlarımızla paylaşacağım inşallah.

Ekip Başkanı Mustafa Acer şöyle konuştu, tatlı hoş bir sohbet edası içinde:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın emri,  Sayın bakanımız Mahir ÜNAL'ın, ilçe başkanımız Ahmet Tıraş'a talimatı üzerine, böyle ekipler oluşturuldu. Ev, ev, dolaşılacak, Sayın Cumhurbaşkanımızın selâmı iletilecek, 2022 yılı bütçe broşürü sunulacak, gelişmelerden ve gelişeceklerden şöyle bilgi verilecek:

"19 Yıl önceki dönemin, geriye doğru ki iktidar ve iktidarların, millete sundukları hizmet ve eserlerle, 19 yıl zarfında, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) iktidarının, millete sunduğu hizmet ve eserleri, Allah rızası için karşılaştırıp, kıyaslamanızı istirham ediyoruz. Bu kapsamda, 2023 Haziran ayında yapılacak genel seçimde, elinizi; yine Allah rızası için göğsünüze koyduktan sonra, yine Allah rızası için oyunuzu kullanın denecek." dedi.

GÜZEL bir organize, güzel bir teşebbüs ve güzel ifadeler. Olur ya, görüşüne saygımız var, bu teklife karşı çıkıp, hoş karşılamayan kardeşlerimizin; bağışlasınlar, kanımca: "KEŞKELERİ çok olacak, döşünü döğecek" ancak, "Tavşan yamaca geçmiş" olacak.. (Tahminim tabiî)

Bendelerini, yine Allah rızası için bağışlasınlar, bu durumla karşılaşabileceklerini düşündüğün için, hatırlatmak istedim; 64 yıldan beri Elbistan ve muhterem Elbistan halkına hizmet etme mücâdelesi veren bir basın mensubu kardeşleri olarak! ZİRA bu, yarım asırdan 14 yıl geçmiş zaman içinde, yurdumuzda, vuku bulan askeri darbe, daha sonra nice darbelere teşebbüsler, ayrıca akaryakıt kıtlığı ve daha birçok üzücü durumların şahidi olduğumdan dolayı, şu güzel yurdumuzun; öylesi üzücü ve düşündürücü hallere düşmemesi için, AK Parti’ye muhalif siz kardeş ve kardeşlerimi uyarmak, saygılarımla hatırlatmak istedim. Sürçü lisan etmişsem, affola.

Daha sonra ACER, diyeceklerine şöyle devam etti:

"Yurdumuzun sınır komşusu ülkelerin sahipsizlikten ne hâllere düştükleri yürekler acısı. Bu ibretlik duruma ilâveten; dünyada, birçok ülkenin, nasıl çalkantı içinde olduğu, halklarının nasıl sıkıntı çektiğini televizyonlardan izliyoruz, izliyorsunuz. Onların düştükleri üzücü duruma bakınca, yurdumuz, en huzurlu ülke olduğu nerden bakılsa belli." devamla:

"Evet, iki aydan beri, çıkarcıların; doların yükselmesini bahane ederek, başlattıkları fahiş fiyat pahalılığının önüne, 10 gün kadar önce edilen müdahale, derhal, beklenen fiyat indirimini gerçekleştirdiğini hepimiz görüyoruz. Bundan da müsterih olunuz denecek, ekibimizce." dedi.

Müteakiben, hanımefendi, cep telefonunu açtı: "Cumhurbaşkanımıza, Mahir bey vasıtasıyla sunulmak üzere neler söylersiniz? buyurun" dedi. Bendeleri de, dilim döndüğünce, kısadan bir şeyler söyledim. Selâm ve saygılarım başta tabii.

Daha sonra, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a, yazıp, Belediye Başkanımız Mehmet Gürbüz ile toplantıya giderken gönderdiğim özel mektubumu ekibe verdim, buyurun, okuyun dedim. İki sayfadan oluşan mektubumu, hanımefendi okudu, birlikte dinledik. Mektubun resmini çektiler. Böylece, güzel bir sohbet tarzı gerçekleştirilmiş oldu hanemizde.

(Bizden Not: Rusya: "Tayyip Erdoğan'ın: Dünya Beşten Büyüktür" görüşüne biz de katılıyor, kabul ediyor ve destekliyoruz" dedi, resmen. Televizyondan dinledik ve de dinlemişinizdir.

Oldukça önemli, her insanın menfaatine yönelik faydalı tarafları olan bu bilgileri, Sayın Okurlarımızla paylaşmış olduk.

Maaselam. Kalın sağlıcakla.

            ..................................................................................................................

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Göçer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Elbistan Kaynarca editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elbistan Kaynarca değil haberi geçen ajanstır.