ONLAR KUZEYİN PARLAYAN YILDIZI…

Onlar memleket sevdalısı, onlar Elbistan siyasetinin duayen ismi…

Biri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sayın Mahir Ünal.

Biri, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Ali Öztunç.

Biri, Ekonomist, Yüksek Mimar, Şehir ve Bölge Plancısı, Elbistan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gürbüz.

Ne yazayım ben onlar için… Ayrımız gayrımız yok bizim… Her şey Elbistan için…

Onları anlatmaya kelimeler yeter mi bilmem ama? Yazmadan geçemeyeceğim.

Türkiye siyasetine yön veren Bakanımız Sayın Mahir Ünal’ın Elbistan’a yaptığı hizmetleri anlatmaya kelimeler yetmez. Onların her başarısında gurur duyuyoruz.

İyi ki varsınız sizi seviyoruz. Sizler Elbistan’ın onurusunuz, gururusunuz, göğsümüzü kabartan başarılı ve güzide siyasetçilerimizsiniz. Bizlerde her zaman sizlerin yanında olacağız. Sizleri örnek alıp birlik ve beraberlik içinde çalışacağız. Elbistan bu iki duayen siyasetçisinin yanına bir yenisini daha ekledi. Kim o diye sormaya gerek var mı?

O, göreve gelmesinin ardından Elbistan’ın çehresini değiştiren, sıra dışı hizmetleriyle adından söz ettiren yaptığı icraatlarla her kesimin takdirini kazanan Elbistan kamuoyunun gönlünde taht kuran Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz.

O bir ekonomist, o bir yüksek mimar, o bir şehir ve bölge plancısı, o bir o bir belediye başkanı Sayın Mehmet Gürbüz.

“Marifet iltifata tabidir” sözünden hareketle çalışanı Allah da sever, kulu da sever derler ya, partili partisiz herkesin takdirini kazanan, sevilen belediye başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz’ün başarılı çalışmalarını herkes takdir ediyor, kabul ediyor ve bu konuda CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Ali Öztunç, Belediye Başkanımız hakkında bakın ne diyor;

“Eğer söz konusu olan Elbistan’sa ve bölgemizse, buraya yapılacak hizmeti el birliği ile hep birlikte yaparız. Seçim, seçim zamanında kalır. Seçim zamanında karşılıklı bir takım eleştiriler olabilir. Ama seçim dışında biz memleket için çalışmak durumundayız. Ben bu şehrin çocuğuyum. Burası da benim belediyem. Belediye başkanıma destek olmak için de her şeyi yaparım. Onun başarılı olması benim memleketimin kalkınmasıdır. Böyle bir kıskançlık duygusu içine girmedim, girmem de. Güzel bir tablo oluştu. Hep beraberiz. Bu şehir bizim; bu şehir için çalışmaya devam edeceğiz. Seçimlerde Mehmet Bey’e en çok eleştiriyi yapan bendim. Bugün itibariyle iyi çalışıyor. Yiğidi öldür hakkını ver derler. Mehmet Bey, gayet başarılı ve iyi niyetle çalışıyor.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Sayın Mahir Ünal ise Elbistan’ın talihinin çok açık olduğu bir dönemde olduğuna işaret ederek;

“Siyaset, hiçbir dönem bu kadar uyum içerisinde olmamıştı. Aynı şekilde yerel yönetimlerde son derece başarılı bir belediye başkanımız var. Aynı şekilde bürokrasi de kendi içerisinde son derece uyumlu olduğu bir dönem yaşıyoruz. Bunu bütün ilçelerimiz için de söyleyebiliriz. Ali Bey’in değindiği konu çok önemli, bizim memleketimiz söz konusu olduğunda siyaseti bir kenara bırakmamız gerekiyor” sözleri ile Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz’ün başarılı çalışmalarına dikkat çekiyor. Elbistan’da yapılanlara bir bakalım. Kaç ayda bu kadar şeyin yapıldığına bakalım. Eldeki imkânlar yeterli mi, değil mi, onu düşünelim. Daha sonra nelerin yapılabileceğine kafa yoralım…

Siyasetçilerimizin yanı sıra bürokrasiyi başarılı bir şekilde yürüten Elbistan’da kamu düzenini, huzur ve güvenliği sağlayan Kaymakamımız Sayın Özkan Demir’e, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Hayri Ormancı’ya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanımız Sayın Orhan Gündoğdu’ya, İlçe Jandarma Komutanımız Jandarma Yüzbaşı Sayın Sinan Sert’e, Emniyet Müdürümüz Sayın Hakan Aşık’a, ve diğer kamu çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyor, sizin gibi siyasetçilere ve bürokratlara bu memleketin çok ihtiyacı var diyoruz. Memlekete hizmet etmek için, ömrünüz uzun olsun, sağ olasınız, var olasınız. Siyasette ve bürokraside dünden çok daha fazla birlik ve beraberliğe, çalışmaya ihtiyacımız var ki.

Gün birlik olma günüdür… Söz konusu Elbistan ise gerisi teferruattır…

Ekli Dosyalar
# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bekir Yılmaz - Mesaj Gönder 203 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.