ÖZLENEN ELBİSTAN’A DOĞRU

            24 Ekim 2019 günü sabahı gazete yöneticileri, şairleri ve yazarları Pınarbaşı Kaynarca alanında toplanmış, yapılan çalışmaları yerinde görmüştük. Çevre incelemelerinden sonra Mükrime Hatun Kültür evine geçmiş ve orada Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz beyin  Elbistan’daki değişim, dönüşümler hakkındaki sunumunu dinlemiştik.   

             Gürbüz; kaynarca su havzası projesini, Ulu cami meydan projesini, İlçenin tarihi kent merkezinin ortaya çıkarılması projesini ve daha sonra Ceyhan nehrinin Pınarbaşı’ndan Battal gazi Köprüsü’ne kadar ki alanda yapılacak çalışmaları anlattı. Su havzasının korunması, imar planındaki değişimi, Kültürhan’ın yapılması, otoparkların çoğaltılması, parke taş fabrikasını yapılması, bazı caddelerin iki kenarında bisiklet yolunun açılması, eski askerlik şubesinin olduğu yere ’’öğretmenevi’’ yapılması gibi konularda geniş kapsamlı sunum yaptı. Özellikle Pınarbaşı- Kaynarca  alanının ‘’özel çevre koruma alanı’’ olmasına daha çok sevindim. 

              Sunumda; Özlenen ve istenilen Elbistan’ı gördüm. Elbistan özüne dönüyor dedim. Başkanın Elbistan’ı ve önceliklerini bildiğini, üstü örtülen değerlerin ortaya çıkarma gayretini sezdim. Kavga etmeden, partizanlık yapmadan, ahbap çavuş ilişkilerinden uzak, adaletli, yararlı, güzel işler yapacağı kanaati oluşturdu. Kent ekonomisi için çok yönlü gayretlerini gördük. Kısaca yaşamı kolaylaştıracak projeleri ilk ağızdan dinleme fırsatımız oldu. 

             Rant kaygısı taşımadan; isteyerek ve severek iş yapılırsa mutlaka güzel şeyler ortaya çıkar ve hayatı kolaylaştırır. Niyetin iyi olursa, kamu yararı düşünülürse muhakkak çevre ve toplum için faydalı olur. Elbistan’ın ve toplumumuzun öncelikli ihtiyaçları bilinirse verimli  sonuçlar alınır. Sayın Gürbüzün; bu yolda olduğunu, uydu hareketle değil, öz hareketle çözüm üretme kapasitesine sahip olduğunu gözlemledim. Görevinin sağladığı nüfuzunu iyiye, faydaya yönelik kullanacağını ve oturduğu koltuğa değer katacak nitelikte olduğunu gördüm.

Doğru yolda olan tüm projelerinde yanında olduğumuzu belirtiyor. Allah’tan bol enerji ve sağlık diliyorum. Yolunuz açık olsun sayın Başkan.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar M.Emin Elagöz - Mesaj Gönder 25 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.