Bu dükkana akıllı telefon girmiyor!

Elbistan’da Emre Kuş adlı genç, hobi olarak başladığı nostaljik telefon tamirini meslek haline getirdi. Taleplere yetişemediğini belirten Kuş, “Bu dükkana akıllı telefon girmiyor” dedi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Cep telefonlarının, 1990’lı yılların ortasından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlandığını hatırlatan Emre Kuş, “Telefonlar akıllanmadan önce hemen hemen bütün markaların benzer özellikleri vardı. Telefonun asıl amacı olan ‘alo’ demeyi yani iletişim kurmayı sağlaması yetiyordu. Sonradan teknoloji ile birlikte bunların yerini akıllı telefonlar aldı. Fotoğraf ve video çekme, mail gönderme imkanının yanında birçok uygulama ile birlikte cep telefonunun da fonksiyonu arttı. İnsanlar artık daha güzel fotoğraf çeksin diye ünlü markaların telefonlarına binlerce para veriyor. İletişim kurmak ikinci planda kalıyor haliyle. Her gün yeni bir model çıksa da benim nostaljik yani ‘akılsız’ telefonlara merakım vardı. Bozulan telefonları alıp evimdeki atölyemde tamir ediyordum. 15 yıl önce hobi olarak eşten dosttan gelen telefonlarla bu işe başladım. Aradan geçen sürede sadece Elbistan ve çevresinden değil Türkiye’nin birçok yerinden tamir için telefon gelmeye başladı dükkanıma. Türkiye’de nostaljik telefon tamiri yapan kalmadı. Yani benim gibiler de nostaljide kaldı. Eski telefonlara bu kadar rağbet olacağını hiç düşünmemiştim” ifadelerini kullandı.

Kuş, “Bu işi nereye kadar götürürüm bilmiyorum ama şimdilik devam ettirmeye kararlıyım. Süper zeka telefonlar da olsa ben ‘akılsızlarla’ mutluyum” değerlendirmesinde bulundu.

09 Mar 2022 - 11:06 - Güncel