Gürbüz, “Gençlerimizin hayalleri gelecek adına beni umutlandırdı”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ilçede madde bağımlılığının önüne geçmek için mücadele eden gençler ile bir araya geldi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Gençler için sosyal alanların artırılmasının madde bağımlılığıyla mücadeleye katkı sağladığını ifade eden Başkan Mehmet Gürbüz, Kültür Han projesi ile sosyal alan sorununun ortadan kalkacağını belirtti.

 

Kahramanmaraş Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği (KAMED) Elbistan Temsilciliği’ne bağlı gençler ile Mehmet Akif Ersoy Belediye Evi’nde bir araya gelen Başkan Gürbüz, “Gençlerimizin hayalleri beni gelecek adına daha da umutlandırdı” dedi.

 

İlk olarak gençlerin söz alması ile başlayan toplantı, talep ve önerilerin dinlenmesi ile devam etti. Gençlerin taleplerini tek tek not alan Başkan Gürbüz yaptığı açıklamada, “Biraz önce gençlerimizi dinledim ve gelecek adına daha da umutlandım. Sosyal amaçlı, kültürel amaçlı, sportif amaçlı talepleriniz çok doğru. Elbistan'da da hayata geçirilmesi gereken projeler. Biz de bu konu üzerinde çalışıyoruz. Belediyemizin hemen arka tarafına Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Kültür Han adlı bir proje yapıyor. Bu proje içinde devletimiz yaklaşık 50 milyon liralık bir bütçe ayırdı. Kültür Han projemizde sinema ve kültürel faaliyetlerin yapılabileceği birçok salon olacak. Aynı zamanda tiyatro gösterimleri yapılacak. Büyük bir müze ve büyük bir kütüphane de olacak. Sosyal amaçlı çalışmalarınızı yapabileceğiniz etkinlik alanları da olacak.

 

Elbistan'a 3 bin kişi kapasiteli kapalı spor salonu yapıldı

 

Bugün Pınarbaşı bölgesinde çalışmaları inceledim. Elbistan'a 3 bin kişi kapasiteli kapalı spor salonu yapıldı. Her şey bitmiş, çevre düzenlemesine geçmiş. 3 bin kişilik kapasite bırakın bir ilçeyi, büyükşehirlerin çoğunda yok. Devletimiz çok büyük. Nerede ihtiyaç ve sıkıntı varsa orada yatırım yapacak kapasitede. Elbistan'daki vatandaşlarımızında burayı çok güzel bir şekilde değerlendireceğine inancım tam.

 

Gençlik konserleri düzenlenecek

 

Spor faaliyetleri haricinde gençlik konserleri düzenlenecek bu salonda. Hatta Elbistan Belediyesi olarak ilk konseri yine biz yapacağız. Çünkü biz gençlerimize sürekli bir konser bir sosyal faaliyet oluşturmak istiyoruz. Sizlerin de taleplerinizi iletirken ki özgüveniniz beni çok mutlu etti. Geleceğe dair umutlarımı daha da güçlendirdi. Elbistan'ın gençleri çok iddialı. Elbistan, Türkiye'de okullar arası büyük sınavlarda sürekli Türkiye birincilerini çıkaran bir yerdir. Hiç boşumuz yok, her sene 5-6 arkadaşımız mutlaka Türkiye birincisi oluyor.

01 Mar 2022 - 17:55 - Güncel