Jandarma trafikten yolcu otobüslerinde sivil denetim

Son zamanlarda ülkemizde meydana gelen otobüs kazalarının artması üzerine jandarma trafik timleri, daha önceden rutin olarak yaptığı sivil denetimlerine ağırlık verdi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Jandarma sürüş kişisel sivil bir yolcu gibi binip yolculuk yapıyor, yol boyunca sürücülerin kural koymasını seçmesini denetliyor, yolcu emniyetini kontrol etmek nu yapıyor ve kural pilot pilot yazar ve yolcuları sürüyor.

Türkiye'de son günlerde yaşanan şehirlerarası kazaları şehir otobüsler ve ilçeler yolculardan minibüslere yönelik denetimler sıklaştırıldı. Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timleri, hem resmi hem de sivil olarak savunmalarını sürdürüyorlar.

trafikte trafik ve trafikte algılanan otobüslerde, yapılan sivil denetimlerde; şoförlerin Kural İhlali yapıp yapmadığı, yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları şoför yolcuların ettik ettik pandemi kurallarına uyup uymadıkları gibi Hususlar Kontrol ediliyor.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik timleri, bu denetimki muayenelerine ait olduklarından de hassasle devam raporları.

11 Ağu 2021 - 11:13 - Güncel