Şanlı bayrağımız Çanakkale’ye uğurlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından "Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak Etkinliği” çerçevesinde bayrak teslim töreni yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş Valiliği önünde Vali Ömer Faruk Coşkun’un katılımıyla düzenlenen törende Osmaniye’den Kahramanmaraş’a gelen ay yıldızlı bayrağımız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kuruluşlarda kalan Semiha Okyar tarafından ant içilerek Resul Yılmaz’a teslim edildi.

 Bayrak teslim töreniyle ilgili konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “ Bu sene Çanakkale Zaferinin 106.yıldönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle, güzel bir etkinlik yapıldı. ‘Anadolu Gönül Yolu’ projesi kapsamında ‘81 Genç 81 Bayrak’ adı altında düzenlenen etkinlikte, şanlı bayrağımızı Osmaniye’den teslim aldık. İnşallah yarın da Adana’ya teslim edeceğiz. Bayraklarımız 18 Mart’ta Çanakkale şehitliğine götürülmüş olacak, Bugün sizlerle birlikte bayrak devir teslim törenine nezaret ettik” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106.yıldönümü dolayısıyla Türkiye’nin 7 bölgesinden Çanakkale’ye gönderilecek olan şanlı bayrağımız, Vali Ömer Faruk Coşkun ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü temsilcileri tarafından uğurlandı.

02 Mar 2021 - 17:50 - Güncel