Kılıçdaroğlu, Nurhak’ı örnek verip büyükşehri eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nurhak Belediyesi’nin asgari ücret rakamını örnek verip Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, İzmir’deki konuşmasında asgari ücrete değindi. Türkiye’de asgari ücretin 2 bin 825 TL olarak açıklandığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin bu rakamın üzerinde ücret ödediğine dikkati çekti.

Nurhak Belediyesi’nin de asgari ücreti net 3 bin 100 TL olarak açıkladığını dile getiren Kılıçdaroğlu, Nurhak’ın bütçesine oranla çok büyük bütçeye sahip olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin aynı rakamı ödemediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin devasa bütçesi var, O bütçe asgari ücreti 2 bin 825 lira olarak gösteriyor. Nurhak Belediyemiz var Kahramanmaraş’ta. En küçük belediyemiz. Bütçesi çok küçük ama asgari ücret net 3 bin 100 lira. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi vermiyor 3 bin 100 lira. Daha çok para var orada ama vermiyor. Biz emeğe ve alın terine değer veriyoruz. Herkesin kendi ekonomik gücünü güçlendirmesine değer veriyoruz.”

07 Şub 2021 - 15:40 - Güncel