Öğrenciler dört gözle bekliyordu, Elbistan’da da dağıtım başlıyor

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı’nca İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen 4 bin 330 adet tablet bilgisayar ile birlikte 4.5G GSM sim kart ve hafıza kartları öğrencilere ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne teslim edildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Bakanlık tarafından  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen 4 bin 330 adet tablet bilgisayar ile birlikte 4.5G GSM sim kart ve hafıza kartlarının öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde dağıtım programı gerçekleştirildi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat açıkladığı ve tamamı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın 3. faz sevkiyat ve dağıtım süreci dahilinde 4 bin 330 adet tablet bilgisayar ile birlikte 4.5G GSM sim kart ve hafıza kartlarının İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştığını belirtti.

Yılmaz, "Bu tablet bilgisayar, sim kart, kılıf ve hafıza kartları, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrencilerimize ulaştırılması için ilçe müdürlüklerimize teslimatını yapmaya başladık. Bu tablet bilgisayarların ilçelerimize dağıtımı orantılı bir şekilde yapılmıştır. Bu konuda ilçelerimizin müsterih olmalarını isterim” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "İlimize gönderilmesi planlanan toplamda 13 bin adet tablet bilgisayardan 4 bin 330 adedi müdürlüğümüze ulaşmış olup, bunların dağıtılması ile ilimizde ihtiyacı olan öğrencilerimizin birçoğunun internete erişim probleminin kalmayacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

İlk etapta gelen 4 bin 330 tablet bilgisayardan yaklaşık 500’ünün Elbistan’daki öğrencilere dağıtılacağı öğrenildi. Geriye kalan tablet bilgisayarların da bakanlığın belirlediği takvim çerçevesinde öğrencilere ulaştırılacağı bildirildi.

29 Ara 2020 - 17:42 - Güncel