Şehitlerimizin anısına fidan dikildi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Elbistan Şubesi’nin organizesi ile Elbistanlı şehitler için fidan dikildi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Şehitler Cami bahçesindeki fidan dikim programına Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sinan Sert, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş ve yönetimi ile vatandaşlar katıldı. Etkinlikte, Elbistanlı şehitlerin isimlerinin yazılığı olduğu fidanlar toprakla buluşturuldu.

Elbistanlı şehitlerin anısına gerçekleştirilen programla ilgili konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Elbistan Şube Başkanı Ragıp Kul, “AK Parti İlçe Sosyal Politikalar Birimi ve Şehitler Cami yönetimi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte her bir şehidimizin anısına 1 fidanı toprakla buluşturduk. Bu vatan topraklarında bizim huzurla yaşayabilmemiz için gözünü kırpmadan şahadet şerbetini içen şehitlerimizi unutmadığımızı, onlara duyduğumuz minneti az da olsa gösterebilmek amacıyla, şehitlerimizin adını taşıyacak olan fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Yaklaşık 100 fidan diktik. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Gazilerimize de acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş da, “Cennet vatanımızı böldürmemek, ezanı susturmamak ve bayrağı yere düşürmemek için gözlerini kırpmadan şahadete yürüyenleri asla unutmayacağız. Bu fidanlar, toprağa kök saldıkça ve gökyüzüne doğru yükseldikçe şehitlerimize olan minnetimiz artacak ve duyduğumuz gurur sema ile buluşacaktır. Vatan uğruna gençliğinden, annesinden, babasından, çocuklarından ve hayallerinden geçen kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

03 Ara 2020 - 17:49 - Güncel