Aycan’dan içme suyu ve atık suda Kovid-19 bulunma ihtimalini sordu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sefer Aycan, içme suyu ve atık suda koronavirüs (Kovid-19) bulunma ihtimaliyle ilgili hazırladığı soru önergesini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Aycan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Kovid-19’un suda bulunduğuna dair ortaya atılan iddia ve yayımlanan haberler olduğuna işaret etti.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Bakan Kurum’a, şu soruları yöneltti:

“Kovid-19’un içme suyunda olduğuna dair elinizde bir bilgi var mıdır? Ülkemiz sularında Kovid-19 saptanmış mıdır? Suda Kovid-19’a karşı öneriniz nedir? Herhangi bir dezenfektan suda Kovid-19’a etki etmekte midir? Kovid-19’un atık sularda var olduğuna dair bir bilgi var mıdır? Türkiye’de atık sularda Kovid-19’a rastlanmış mıdır? Atık sularda Kovid-19’un varlığına karşı öneriniz nedir? Aldığınız bir önlem var mıdır?”

20 Mayıs 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.