Tunç: “Demir fiyatındaki tedirginlik sürüyor”

ELKAY-Demir fiyatlarının uluslararası piyasalarda ki artışlar nedeniyle ciddi oranda zamlanması, inşaat yaptıranları gelecek adına tedirgin ediyor.

Daha fazla zam gelebileceği endişesiyle yapımı hızlandıran inşaat sahipleri bir an önce konutları tamamlamak için çalışıyorlar. Konut yatırımı yapmayı düşünenler ise demir fiyatlarında ki yüksek oranlar yüzünden işi erteleme yoluna gidiyor. Tunçlar İnşaat Müdürü Mehmet Tunç, inşaat sahiplerinin duydukları endişeyi yakından bildiklerini ifade etti. Tunç, “demir fiyatlarına zam gelince inşaat firmaları işi daha da hızlandırdı. Bunun anlamı daha fazla zam gelebileceği endişesiydi. Daha fazla zam gelmeden işi bitireyim düşüncesindekiler yüzünden piyasa da hareket devam etti. Elbistan’da durum farklı değil.Ancak zorunlu olanların dışındakilerin tedirgin bekleyişleri sürüyor. ”diye konuştu. Tunç “fiyat indirimi beklentisi potansiyel alıcılarda artarken piyasalarda tedirginlik sürüyor. Fiyatların gerilemeye başlaması, arz talep dengesizliğinden kaynaklanıyor. Arz cephesinden maliyet artıları talep edilirken, yükselen fiyatlar potansiyel alıcılardan kabul görmüyor. Kamu işi yapanlar artışlardan zaten zarar yazıyorlar. Biraz daha beklemek risk taşısa da karlı görünüyor.”şeklinde konuştu.

21 Nisan 2010 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.