T.C.ELBİSTANİCRA DAİRESİ2017/317 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.ELBİSTANİCRA DAİRESİ2017/317 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.ELBİSTANİCRA DAİRESİ2017/317 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Tapu kaydına göre; Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Taşburun Köyü, Topraktepe Mevkii, 2128 ada, 3 nolu parsel, B-Blok binanın 2.Normal Katında, 4 numaralı Bağımsız Bölümde, 34/1360 arsa payına sahip taşınmazın tamamı satışa konudur. Binanın 2.Normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında sağ tarafta yer almaktadır. Asansörden çıkış yönünde sol taraftaki dairedir. Taşınmaz; kuzey, doğu ve batı cephelidir. Taşınmaz projesine göre; salon, 4 oda, mutfak,banyo, wc-lvb., duş, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup; brüt 172 m2, net 146 m alanlıdır. Taşınmaz; Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Kızılcaoba Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, Şehr-i Kamer Sitesi, B Blok, No:78/4 posta adresindedir.

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 15/06/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 17/07/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 2128 Ada No, 3 Parsel No, Tapu kaydına göre; Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Taşburun Köyü, Topraktepe Mevkii, 2128 ada, 3 nolu parsel, B-Blok binanın 6.Normal Katında, 12 numaralı Bağımsız Bölümde, 34/1360 arsa payına sahip taşınmazın tamamı satışa konudur. Binanın 6.Normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında sağ tarafta yer almaktadır. Asansörden çıkış yönünde sol taraftaki dairedir. Taşınmaz, kuzey, doğu ve batı cephelidir. Taşınmaz projesine göre; salon, 4 oda, mutfak,banyo, wc-lvb., duş, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup; brüt 172m2 , net alanı 146 m alanlıdır. Taşınmaz ; Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Kızılcaoba Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, Şehr-i Kamer Sitesi, B Blok, No:78/12 posta adresindedir.

Kıymeti : 190.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 15/06/2017 günü 11:15 - 11:20 arası

2. Satış Günü : 17/07/2017 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

Taşınmazların genel özellikleri:

Taşınmazlar; Elbistan Cezaevine 300 metre, Toki Şehit Jandarma Er Levent Kuşoğlu İlkokuluna 500 metre, Yağmur A.V.M. ye 200 metre kuş uçumu mesafededir. Bölgede alt yapı hizmetleri tam olup; ulaşım imkanları kolaydır. Taşınmazların bulunduğu bölge; yüksek katlı yapılaşmaların yoğun olduğu, sosyal donatılara sahip yapıların yoğunluk kazanmaya başladığı ve orta/yüksek gelirli vatandaşlar tarafından tercih edilen konuma sahiptir. Taşınmazın konumlu olduğu Şehr-i Kamer Sitesi, 3.074,62 m2 alan üzerinde A ve B blok olmak üzere 2 bloktan oluşmaktadır. Taşınmazların konumlu olduğu B Blok parselin batısında yer almaktadır. B Blok bina, zemin, 11 normal ve çatı katından oluşmakta olup; binanın zemin katında; sığınak alanı, kapıcı dairesi ve bina girişi, 1.Normal katında 1 ve 2 bağımsız bölüm nolu meskenler, 2.Normal katında 3 ve 4 bağımsız bölüm nolu meskenler, 3.normal katında; 5 ve 6bağımsız bölüm nolu meskenler, 4.Normal katında 7 ve 8 bağımsız bölüm nolu meskenler, 5.Normal katında 9 ve 10 bağımsız bölüm nolu meskenler, 6.Normal katında 11 ve 12 bağımsız bölüm nolu meskenler, 7.Normal katında 13 ve 14 bağımsız bölüm nolu meskenler, 8.Normal katında 15 ve 16 bağımsız bölüm nolu meskenler, 9.Normal katında 17 ve 18 bağımsız bölüm nolu meskenler, 10.Normal katında 19 ve 20 bağımsız bölüm nolu meskenler, 11.Normal katında 21 ve 22 bağımsız bölüm nolu meskenler bulunmaktadır. Binada toplam 22 adet bağımsız bölüm vardır. Çatı katında ise asansör makina dairesi bulunmaktadır. B Blok bina girişi, zemin kattan yapının doğu cephesinden projelendirilmiş olup; mahallinde de projesine uygun şekilde giriş sağlanmaktadır. Binada asansör, otomatik kapı ve diafon sistemi mevcut olup; bina giriş sahanlıkları ve duvarları seramik kaplama olup; merdiven basamakları mermer kaplamalıdır. Bina; yapımı itibari ile standart malzeme ve işçilik ile inşa edilmiştir. İç mekân özellikleri; oda ve salon hacimlerinin zeminleri parke, oda duvarları sedef boyalı ve tavan- duvar bileşimleri kartonpiyerdir. Islak hacim duvarları fayans kaplamadır. Mutfak bölümünde mdf-lam doğrama mutfak dolapları ve granit tezgâhbulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç bölümdeki kapılar camlı ahşap kapıdır. Pencereleri ise pvc doğramadır. Meskenlerin ısınma sistemi katı yakıtlı merkezi sistemdir." şeklinde beyanda bulunulmuştur.

Taşınmazların İmar Durumu:Elbistan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan yazıya istinaden verilen yazıya göre, konu taşınmazların bulunduğu parsel; Konut alanında, ayrık nizam, E:2.00, yoldan 5, komşu parsellerden 5'er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/317 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

7 - İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanı tapuda ve adres kayıt sisteminde adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da elektronik ortamda yapılan ilanın ve gazete yapılan ilantebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

Basın: 595318

#

28 Nis 2017 - 16:22 - İhale İlanlari


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Elbistan Kaynarca editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elbistan Kaynarca değil haberi geçen ajanstır.