Öğrenciler kitap okumaya sevk edilsin

ELKAY- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna oturan öğrenciler

temsili-milli-egitim-muduru-halit-kucuk-2.jpg
Haber albümü için resme tıklayın

ELKAY- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna oturan öğrenciler kısa süreliğine de olsa milli eğitim camiasının eksikliklerini tespit ederek, giderilmesi konusunda çalışma yapılmasını istediler. Özel Altınküre Eğitim Kurumları İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Emin Elagöz, Öğretmen Nihal Çıkın, öğrencilerden Halit Küçük, Selin Yaren Demir ve Zeynep Küçük, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik’i ziyaret ettiler. Temsili Milli Eğitim Müdürü Halit Küçük, Çelik’ten devraldığı makam koltuğuna oturduğunda ise şube müdürlerine okullarda tespit ettiği eksikliklerin giderilmesi için çalışma yapılmasını istedi. Temsili Milli Eğitim Müdürü Halit Küçük, “Bazı okullarda araç-gereç eksiklikleri var. Bu okullar tespit edilip ihtiyaçları giderilsin. Fen bilgisi laboratuarı amacına uygun kullanılması sağlansın. Maddi durumu iyi olmayan okullar tespit edilip yardım edilsin. Sınıf kitaplıkları denetlenip, öğrenciler kitap okumaya teşvik edilsin. Bu konuda öğretmen arkadaşları uyarın. Öğrencilerin bütün dünyaları deneme, yaprak test, soru bankası ve SBS olmuş. Yazık bu çocuklara oyun onların besinidir. Oyun oynamaya da hakları var. 23 Nisan şenliklerine yabancı ülkelerden gelen dünya çocuklarını ilçemizde misafir edebilmek için gerekli bağlantılar yapılsın” diyerek konuşmasını tamamladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, temsili olarak makamına oturan öğrencinin belirlediği konuların üzerinde durulacağını belirterek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı.

23 Nisan 2010 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.