T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2016/695 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ2016/695 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2016/695 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tapu Kaydına göre: Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Pınarbaşı Mahallesi, 548 ada, 12 nolu parselde bulunan binanın, 2. kat, 5 numaralı Bağımsız Bölümde, 10/100 arsa payına sahip taşınmazın tamamı satışa konudur. Bilirkişilerce yapılan tespitlere göre; Konu taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan ilçesi, Yeşilyurt Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, Huzur Apartmanı, No:27/5 adresindedir. Taşınmaz, Huzur evine 290, Somuncu Baba Camiine 360 metre kuş uçumu mesafededir. Taşınmazın çevresinde, son 2-3 yıl içerisinde yapılan lüks apartman tipi konut sayısında artış gözlenmiştir. Konut alanı olarak tercih edilen bölgededir. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tam olup, ulaşım Cadde üzerinden 20 dk. ara ile geçen belediye ve özel halk otobüsleri ile sağlanabilmektedir. Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan tarihsiz mimari projesine göre, konu taşınmazın bulunduğu bina B+Z+4 Normal kattan oluşmakta ve binada 10 B.B. bulunmaktadır. Bodrum katta sığınak mevcuttur. Zemin Katta 1-2, 1. Katta 3-4, 2. Katta 5-6, 3.Katta 7-8 ve 4. Katta 9-10 B.B. numaralı meskenler bulunmaktadır. Binanın dışı plastik boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları metal aksamlıdır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bina girişi, binanın kuzeyinden bodrum ve zemin kat ara seviyesinden sağlanmıştır. Konu taşınmaz binanın 2.Normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında önde-solda-arkadadır. Merdiven çıkışına göre soldaki dairedir. Taşınmaz 1 salon, 2 oda, 1 mutfak, 1 banyo, wc-lb., antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odaları laminant parke, ıslak mekan döşemelerin zemini seramik, ıslak mekanların duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler PVC, duvarlar plastik boyalıdır. Taşınmazın net alanı 76 m2, bürüt alanı 87 m2 dir. Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan tarihsiz mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu ve alanı projesi ile uyumludur. Belediyede bulunan arşiv dosyasında, konu taşınmazın bulunduğu binaya ait, 17.07.1995 tarih ve 95/219 numaralı yeni yapı ruhsatı mevcuttur. " şeklinde beyanda bulunulmuştur.

İmar Durumu : Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; Konut alanında, ayrık nizam, 5 kat, Taks:0.40, Kaks:2.00 yoldan 5, komşu parsellerden 3er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir " denilmiştir.

Kıymeti : 85.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 10/05/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 12/06/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6 - Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/695 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

7-İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanı tapuda ve adres kayıt sisteminde adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da elektronik ortamda yapılan ilanın ve gazete yapılan ilan tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur..02/03/2017

Basın: 560048

03 Mart 2017 - İhale İlanlari


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.