T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2016/555 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ2016/555 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2016/555 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tapu Kaydına göre: Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Güneşli Mahallesi, 49 ada, 50 nolu parselde, binanın 3. Normal katında, 20 numaralı Bağımsız Bölümde, 50/1200 arsa payına sahip taşınmazın tamamı satışa konudur. Bilirkişilerce yapılan tespitlere göre; taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Battalgazi Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı, No:1/12 adresindedir.Taşınmaz Ceyhan Nehrinin karşısında olup, Battal Gazi Camiine 120 metre, Pazar yerine 330 metre, Anadolu Sağlık Meslek Lisesine 350 metre, Emniyet Müdürlüğüne 470 metre, Özel yaşam hastanesine 340 metre ve Elbistan Müftülüğüne 600 metre kuş uçumu mesafededir. Adnan menderes Bulvarı, D330 Karayolu ve Elbistan`ın çevre yolu olup Kahramanmaraş-Malatya güzergahını sağlayan önemli bir arterdir. Karayolları tarafından Adnan Menderes Bulvarı üzerine sıcak asfalt kaplaması ve kaldırım çalışması yapılmıştır. Taşınmazın parsel bazında yerinin tespiti, heyette bulunan fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. B+Z+4 Normal kat olarak yapılan binada 24 B.B. bulunmaktadır. Binanın girişi binanın kuzeyinden zemin kat seviyesinden sağlanmıştır. Bodrum katta sığınak ve 1-2 B.B numaralı dükkanlar mevcuttur. Zemin katta 3-4-5-6-7-8 B.B. numaralı dükkanlar, 1. Katta 9-10-11-12, 2. Katta 13-14-15-16, 3. Katta 17-18-19-20 ve 4. Katta 21-22-23-24 B.B. numaralı meskenler bulunmaktadır. Binanın dışı plastik boyalıdır. Bina merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları metal aksamlıdır. Konu taşınmaz binanın 3.normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında önde-soldadır. Taşınmaz 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 banyo, wc-lb., antre, hol, ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odaları ve ıslak mekan döşemeleri seramik, duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler pvc, duvarlar plastik boyalıdır. Yaklaşık net alanı 125 m2, brüt alanı 144 m2 dir. Elbistan belediyesi arşivinde bulunan tarihsiz mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu projesi ile uyumludur. Belediyede bulunan arşiv dosyasında, konu taşınmazın bulunduğu binaya ait, 29.12.1999 tarih ve 99/207 numaralı yapı ruhsatı, 29.12.2003 tarih ve 1+163 numaralı tadilat ruhsatı, 21.04.2006 tarih ve 1+69 numaralı tadilat ve yenileme ruhsatı mevcuttur.

İmar Durumu : Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; İşyeri+Konut alanında, ayrık nizam, 5 kat, Taks:0,40 yoldan 5 ve komşu parsellerden 4’er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir." şeklinde beyanda bulunulmuştur.

Kıymeti : 100.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 06/06/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 06/07/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/555 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

7 - İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanı tapuda ve adres kayıt sisteminde adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da elektronik ortamda yapılan ilanın ve gazete yapılan ilan tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 04/04/2017

Basın: 581006

#

07 Nis 2017 - 17:29 - İhale İlanlari


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Elbistan Kaynarca editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elbistan Kaynarca değil haberi geçen ajanstır.