Ünal: “Bu millet, ülkesine operasyon yapılmasına izin vermez”

Ünal: “Bu millet, ülkesine operasyon yapılmasına izin vermez”

1-016.jpg
3-015.jpg
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Partisinin Elbistan İlçe Teşkilatı’ndaki bayramlaşma programında konuşan 64. Hükümetin Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, 15 Temmuz’da yaşananları hatırlatarak, “Ülkemizi, geleceğimizi, hayallerimizi elimizden almak istediler. Buna izin vermeyen millet, bundan sonra da bu ülkede birilerinin operasyon yapmasına da izin vermeyecek” diye konuştu.

FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin ortaya çıkması noktasında AK Parti’ye yapılan eleştirileri kabul etmediklerini belirten Mahir Ünal, “Eğer bugün FETÖ belasını yaşıyorsak, PKK belasını yaşıyorsak bunun sebebi geçmişte inanca, dindarlara dönük baskıcı tekelci Kemalist anlayıştır. Yıllarca bu ülkede dini, dindarlığı, Kur’an’ı, ezanı yasakladığınız için işte böyle yapıların oluşmasına zemin hazırladınız. O yüzden kimse Müslümanlığı ve Müslümanları suçlamaya kalkışmasın” ifadelerini kullandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elbistan İlçe Teşkilatı’nda Kurban Bayramı dolayısıyla bir program düzenlendi. Parti binasındaki programa 64. Hükümetin Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kahramanmaraş eski milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İdris Tezcan, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, AK Parti Ekinözü İlçe Başkanı Bünyamin Şakalar, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca ve partililer katıldı.

Büyük ilgi gören programın açılış konuşmasını AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca yaptı. Tüm Elbistanlıların, partililerin ve İslam dünyasının bayramını kutlayan Kısaca, “Bayramınızı en içten, en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. AK Parti iktidarı ile birlikte ülkemizde hizmet seferberliği ilan edildi. Bu seferberlikte öncelikle sayın bakanım Mahir Ünal aracılığı ile memleketimize hizmetler geldi. Baktığımız zaman geçmişte 60-70 kişilik sınıflar 26 kişiye düştü. İleri teknoloji ürünleri ile donatılmış sınıflarda ders görmeye başladılar. Hastanemiz yapılıyor, doğalgazımız bitmek üzere. Yapılan bütün bu hizmetlerden dolayı sayın bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı İdris Tezcan ve eski milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu’nun ardından kürsüye davet edilen 64. Hükümetin Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, konuşmasının başında kurban bayramı üzerinden Müslümanların eleştirilmesine tepki gösterdi.

Müslümanların adaletin, merhametin ve insani değerlerin temsilcisi olduğunu vurgulayan Ünal, şunları söyledi:

“Bizim siyasetimiz bir hakikat ve adalet arayışıdır. Çünkü insan olarak biz hakikati ve adaleti inşa edemezsek, inşa ettiğimiz şeylerin hiçbirinin kıymeti yoktur. Bizim siyasetimizin bir hakikat ve adalet arayışı olduğunu her seferinde hatırlamamız gerekiyor. Bütün bu olup bitenler arasında biz; insanlığımızı, merhametimizi, kimliğimizi, vicdanımızı unutmadan, hakikati ve adaleti unutmadan, kim olduğumuzu unutmadan yol yürümek zorundayız. Bugün öyle bir gündeyiz. Kurban bize kim olduğumuzu hatırlatıyor. Biz kimleriz diye kendimize tekrar soracak olursak. Biz Müslümanlarız. Biz yeryüzünde adaleti, merhameti, insana ait bütün değerleri yüceltmeyi kendisine görev bilmiş, kinden nefretten sıyrılmış insanlarız. O yüzden bizim yaşadığımız topraklar her zaman emin topraklar olmuştur. İnsanların güvende olduğu topraklar olmuştur.

Bir tarafta insanlıktan, modernlikten, çağdaşlıktan, insani değerlerden bahseden ama öbür taraftan insani değerleri ayaklar altına alan bir anlayışla karşı karşıyayız. Bir taraftan bizim kurbanımıza söz eden, vahşi hakaretler geliştiren ama öbür taraftan Suriye’de ve dünyanın başka yerlerinde küçücük çocukların katledilmesine ses çıkarmayan bir anlayış ile karşı karşıyayız. O yüzden biz göğsümüzü gere gere diyoruz ki biz adaletin, merhametin, insani değerlerin temsilcileriyiz. Bizim olduğumuz her yerde emniyet vardır, güvenlik vardı. Kurban bize bunu hatırlatıyor.”

Konuşmasının devamında Elbistan’la ilgili hizmet değerlendirmesi yapan Mahir Ünal, ‘Hamdolsun şu anda Elbistan’ımızın hiçbir eksiği kalmadı’ dedi. Ünal, “Ama yaptığımız bütün bu hizmetler bir şeyi yüceltmek içindir. İnsanın, insanlığını yüceltmek içindir. Siz hastaneler yapar, yollar yapar insana her türlü konforu sağlar ama içine insanlığı insani değerleri koymazsanız bunun hiçbir kıymeti olmaz. İçine merhameti, vicdanı koymazsanız, adaleti koymazsanız o zaman bütün bu hizmetlerin de bir kıymeti kalmaz. Ben 5 yıldan beri hep bunları konuşuyorum konuşmaya da devam edeceğim. Çünkü bizim birbirimizle kavga edecek birbirimizle uğraşacak vaktimiz yok. Ama bizim adaletsizliğe, haksızlığa, zulme sessiz kalabilecek gibi bir durumumuz da yok. Bizim siyasetimizin temeli bellidir, bizim siyasetimizin amacı bellidir. Biz Recep Tayyip Erdoğan’dan siyaset öğrendik, ne gördüysek ne öğrendiysek onu uygulamakla, onu hayata geçirmekle o büyük ustanın inşa ettiği büyük medeniyet ve adalet anlayışını gittiğimiz her yere taşımakla görevliyiz” şeklinde konuştu.

15 Temmuz darbe girişimine de değinen 64. Hükümetin Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, bu sürecin ardından ülkedeki hainlerin tek tek temizlendiğinin de altını çizdi.

Bundan sonra Türkiye’de teröre destek olan, terör seviciliği yapan, terörün propagandasını yapan hiçbir yapıya müsaade edilmeyeceğini belirten Mahir Ünal, bu konuda da, “Bugün Türkiye, 15 Temmuz’da büyük bir belayı üzerinden defettiyse bunda mazlumların duası vardır. Bu büyük belayı biz üzerimizden defettik ve adeta bütün dünyayı arkasına alarak Anadolu’ya saldıranlar büyük bir yenilgiye uğradılarsa bu milletin niyetinin bu milletin hakikat ve adalet karşısındaki teslimiyetinin ve Allah’ın yardımının tecelli etmesinin büyük bir etkisi, sebebi vardır. Biz o gece çocuklarımızın hayallerine sahip çıktık, geleceğimize sahip çıktık. Ülkemizi elimizden almak istediler, geleceğimizi, hayallerimizi elimizden almak istediler. Bu millet buna izin vermedi. Bu millet buna izin vermediği gibi bundan sonra da bu ülkede birilerinin operasyon yapmasına da izin vermeyecek. Güneydoğu’da terör hamdolsun bu paralelci fitneciler, hainler temizlendikçe terörle mücadelemiz daha da güçleniyor.

Şimdi diyorlar ki belediyelere niye kayyum atadınız. Teröre ve teröriste destek veren Kandil tarafından atanmış bu milletin iradesini temsil etmeyen, milletin parasıyla vergisiyle alınmış araçları terör örgütünün hizmetine veren bir yapıya karşı sessiz kalmak adil olmadığı için buralara kayyum atanmıştır. Siz devlete karşı her türlü eleştiriyi, her türlü hakareti yapıyorsunuz. HDP’liler ve terör seviciler hükümetimize karşı, devletimize karşı her türlü hakareti yapıyorlar, her türlü hukuksuzluğun yanında duruyorlar. Ama söz konusu Kandil ve terör örgütü olduğu zaman ağızlarını açmıyorlar. Niye? Çünkü bu devlet hukuk devleti. Bu devlet işini hukukla görüyor ama Kandil işini silahla görüyor, Kandil işini ölümle görüyor. Kandil’den korkanlar, Kandil’e ağzını açamazken devletin hukuk devleti olduğunu bildikleri için her türlü hakareti edebiliyorlar.

Şundan emin olun ki bundan sonra bu ülkede teröre destek olan, terör seviciliği yapan, terörün propagandasını yapan hiçbir yapıya müsaade edilmeyecektir. Dün edilmedi ama içimizdeki hainler bizim yaptığımız mücadeleyi sabote etti. Bugün içimizdeki hainler temizlendiği için Türkiye Cumhuriyeti Devleti daha kararlı, daha iradeli şekilde terörle mücadelesini sürdürüyor” görüşlerini aktardı.

‘FETÖ terör örgütünün din ile cemaat ile hizmet ile hiçbir ilgisi yoktur’ değerlendirmesini yapan Mahir Ünal, konuşmasını şu cümlelerle tamamladı:

“Kuruluşu amacıyla da bir terör örgütü olarak kurulmuş bu yapı, bugün artık 15 Temmuz ile birlikte terör örgütü olmanın hem de en şiddetli ve tehlikeli terör örgütlerinden birisi olmanın bütün dünya tarafından kabul edildiği bir süreci yaşıyor. O yüzden samimi dini duyguları ve cemaatleri kimse asla bunlarla kıyaslamasın. Bu çok büyük bir haksızlık olur. Hizmetten başka bir amacı olmayan Müslüman insanları sakın ola ki bunlarla karıştırmamak lazım. Eğer bugün FETÖ belasını yaşıyorsak, PKK belasını yaşıyorsak bunun sebebi geçmişte inanca, dindarlara dönük baskıcı tekelci Kemalist anlayıştır. Bugün kalkmışlar şöyle oldu böyle oldu diye bizleri eleştirmeye kalkışıyorlar. Sizsiniz bunun müsebbibi. Yıllarca bu ülkede dini, dindarlığı, Kur’an’ı, ezanı yasakladığınız için işte böyle yapıların oluşmasına zemin hazırladınız. O yüzden kimse Müslümanlığı ve Müslümanları suçlamaya kalkışmasın.

15 Temmuz’da Rabbim bize bir ülke armağan etti, gerçekten bugün bayramımız bayramdır. Allah çocuklarınızla beraber ve ağız tadıyla bir bayram geçirmeyi nasip etsin.”

Ünal, konuşmasının ardından partililer ve katılımcılarla bayramlaştı.

#

14 Eyl 2016 - 16:31 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Elbistan Kaynarca editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elbistan Kaynarca değil haberi geçen ajanstır.