T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2017/139 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ2017/139 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2017/139 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tapu kaydına göre; Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Güneşli Mahallesi, 1800 ada, 2 nolu parselde bulunan binada, 5. Kat, 16 numaralı Bağımsız bölüm konutun tamamı satışa konudur. Bilirkişilerce yapılan tespitlere göre; taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan ilçesi, Orhangazi Mahallesi, Yıldırımlı Sokak, Zümrüt Apt. No:1/13 adresindedir. Taşınmaz, Gazi Mustafa Kemal İ.Ö.Onun karşısında konumlu olup, Özel Ceyhan Koleji’ne 180, Söğütlü Camiine 160 metre kuş uçumu mesafededir. Tepebaşı Caddesi, Elbistan şehir merkezinden, Termik Santral ve kuzey köylerinin kestirme geçiş güzergahı olduğu için, önemli bir arter haline gelmiştir. Bölgede son 2 yıldır apartman tipi konut proje sayısında artış gözlenmiştir. Ulaşım 10 dk. Ara ile gelen belediye ve özel halk otobüsleri ile sağlanabilir. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tamdır. Bölge gelişim göstermektedir. aşınmazın parsel bazında yerinin tespiti, heyette bulunan fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. B+Z+7 Normal kat+Çatı(Dubleks) katı olarak yapılan binada 24 B.B. bulunmaktadır. Binanın girişi zemin kat seviyesinden Yıldırımlı Sokak üzerinden sağlanmıştır. Bodrum katta sığınak mevcuttur.Zemin katta 1-2-3 B.B numaralı işyerleri ve kapıcı dairesi mevcuttur. 1. Katta 4-5-6, 2.Katta 7-8-9, 3.Katta 10-11-12, 4.katta 13-14-15, 5.katta 16-17-18, 6.katta 19-20-21,7.katta 22-23-24 ve Çatı(Dubleks Katta) 22-24 B.B numaralı meskenler bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binanın dışına ısı yalıtım sistemi yapılmıştır. Binada asansör mevcuttur. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları alüminyum metal aksamlıdır. Konu taşınmaz binanın 5. Normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında arkada-soldadır. Merdiven çıkışına göre sağdan birinci dairedir. Taşınmaz 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 2 banyo, wc-lb., antre, hol 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odalarının yer döşemesi laminat parke, ıslak mekan zemin döşemeleri seramik, ıslak mekanların duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler PVC, duvarlar plastik boyalıdır. Taşınmazın net alanı 132 m2, bürüt alanı 150 m2 dir. Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan 20.05.2013 tarihli mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu projesi ile uyumludur. Belediyede bulunan arşiv dosyasında, konu taşınmazın bulunduğu binaya ait, 19.04.2013 tarih ve 59 numaralı yapı ruhsatı mevcuttur. 11.06.2015 tarih ve 2015 numaralı yapı kullanma izin belgesi mevcuttur " şeklinde beyanda bulunulmuştur.

İmar Durumu : Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; Konut+Ticari alanında, ayrık+bitişik nizam E:2.50 yoldan ve komşu parsellerden 5?er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.

Kıymeti : 140.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 31/05/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 03/07/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/139 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın: 590710

#

20 Nis 2017 - 17:19 - İhale İlanlari


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Elbistan Kaynarca editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elbistan Kaynarca değil haberi geçen ajanstır.