Çetin: “Kuraklık sigortası, 15 Şubat’a uzatıldı”

Çetin: “Kuraklık sigortası, 15 Şubat’a uzatıldı”

TARSİM Yetkili Acentesi Bünyamin Çetin, İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası’nın poliçe yaptırma tarihinin 15 Şubat’a kadar uzatıldığını söyledi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çetin, “Kıraç arazilerde ekili buğday ve arpa için yapılan TARSİM İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası’nda başvurular ve poliçe yaptırma süresi 15 Şubat 2019’a kadar uzatılmıştır. Kayısı ve elma poliçelerinde olduğu gibi kuraklık poliçeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın emri ile TARSİM havuzunda tek bir isim altında yapılmaktadır. Bankalar ve Tarım Kredi Kooperatifleri de tıpkı acenteler gibi bu imkanı sunmaktadır. Tercih hakkı çiftçimizdedir. Çiftçimiz, poliçesini acente, banka ya da Tarım Kredi Kooperatifi’nden hangisine yaptırırsa yaptırsın devletin sunduğu desteklemelerden faydalanabilir.”

04 Şubat 2019 - Ekonomi --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.