İşsizliği Önlemek İçin Uğraşıyor

ELKAY- Hava kirliliği konusunda yaptığı mücadele ile gündeme gelen Çoğulhan Belediye Başkanı Adem Yıldız, şimdi de beldede yaşayan gençlerin iş ve meslek sahibi olabilmesi için uğraş veriyor.

issizligi-onlemek-icin-ugrasiyor-2.jpg
Haber albümü için resme tıklayın

Hava kirliliğini önlemek için yaptığı mücadele ile sık sık gündeme gelen Çoğulhan Belediye Başkanı Adem Yıldız, beldede yaşayan işsiz gençlerin meslek sahibi olması için büyük bir mücadele örneği sergiliyor. İşsizlik oranının en düşük olduğu beldelerden birinin Çoğulhan Kasabası olduğunu belirten Başkan Yıldız, buna rağmen beldedeki işsizlerin en azından bir meslek sahibi olabilmesi için belediye imkanlarını seferber ettiklerini söyledi. Başkan Yıldız, konu hakkında yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Şuan da işsizlik Türkiye’nin değil dünyanın sorunudur. Beldemizde de işsiz gençlerimiz var. Şuan ki işsizlik oranı beldemizde yüzde 10’dur. Belediye olarak gençlerimizin bir iş ve meslek sahibi olabilmesi için büyük gayretl sarf ediyoruz. Bu konuda işsiz ve meslek sahibi olmayan 45 gencimizi Çobanbeyli Kasabası’nda bulunan Çok Programlı Liseye Sanat Okulu diploması almaları için gönderiyoruz. Gençlerinin daha kolay iş bulabilmeleri amacı ile Afşin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile protokol yapılarak gençlere argon kaynağı kursu açılmıştır. İlk etap da 20’şer kişilik guruplar halinde verilen eğitimde birince grup bitti. Şu an ikinci gurup devam etmektedir. 10 gün sonra 3. gurup başlayacaktır. Talep olması halinde eğitime devam edilecektir. Umut ediyoruz ki gençlerimiz açılan bu meslek kurslarını başarıyla tamamlar ve bir iş sahibi olur” dedi. Başkan Yıldız, işsiz gençlerin meslek sahibi olması için verdikleri çabalarının yanında kasabaya bir anaokulu kazandırdıklarını ve İlköğretimde okuyan yaklaşık 100 öğrenciyi Cumartesi ve Pazar günleri belediye imkanları ile Afşin de bulunan güreş okuluna gönderdiklerini söyledi.

27 Nisan 2010 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.