T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2016/549 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ2016/549 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2016/549 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tapu Kaydına göre: Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Güneşli Mahallesi, 1699 ada, 1 nolu parselde, M blokta, binanın zemin ve normal katında, 2 numaralı Bağımsız Bölümde, 1/70 arsa payına sahip işyeri vasıflı taşınmazın tamamı satışa konudur. Bilirkişilerce yapılan tespitlere göre; Konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Orhangazi Mahallesi, Şehit Astğ. Zafer Oluk Caddesi, Oto Galericiler Sitesi, M Blok, No: 19/16 adresindedir. Değerleme konusu taşınmaz, Traktörcüler sitesinin karşısında, Stadyumum bitişiğinde olup, Sanayi Sitesi' ne 200, Zahire Pazarı' na 150 metre kuş uçuşu mesafededir. Elbistan genelinde faaliyet gösteren tüm galerilerin, Oto Galericiler sitesine gelmesi sağlanamadı. Şehir içindeki galerilerin gelmemesi sebebi ile, dükkanlardaki boşluk oranının arttığı bilgisi alındı. Oto galericiler sitesi, 18.235,90 m2 arsa üzerine, 16 Blok ve 66 bağımsız bölüm olarak kurulmuştur. Sitenin girişi Şehit Astğ. Zafer Oluk Caddesi üzerinden sağlanmıştır. Site içinde bulunan dükkanlar prefabrik tarzında, zemin ve asma kat şeklinde inşa edilmiştir. Site içinde 7400 m2 parke taşı ile döşeli ortak park alanı mevcuttur. Konu taşınmaz zemin kat ve asma kattan oluşmaktadır. Zemin kat 5.85 m. cephe ve 15,8 m. derinliğe sahiptir. Taşınmaz 1 teşhir salonu, wc-lb, mutfak, büro hacimlerinden oluşmaktadır. Yer döşemesi granit, duvarları yarıya kadar fayans, üzeri plastik boyalıdır. Mutfak ve wc-lb tavana kadar fayans kaplıdır. Dükkanın vitrini camlı demir doğramadır. Prefabrik tarzında inşa edilen taşınmaz, soba ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz zemin ve asma katı ile birlikte toplam 115 m2 net, 125 m2 bürüt alana sahiptir. Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan 24.04.2011 onay tarihli kat irtifakına mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın site içindeki konumu ve alanı projesi ile uyumludur. Belediyede bulunan arşiv dosyasında, konu taşınmazın bulunduğu binaya ait, 19.08.2008 tarih ve 1+171 numaralı yapı ruhsatı mevcuttur." şeklinde beyanda bulunulmuştur.

İmar Durumu : Konu taşınmaz bulunduğu parsele ait Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğü'nde bulunan arşiv dosyasında görülen imar çapına göre, 1699 ada 1 nolu parsel "Oto Galericiler Sitesi" lejantına sahip, TAKS: 0.50, Hmax=6.5 m., yoldan 5 metre çekme mesafeli, olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir. denilmiştir.

Kıymeti : 115.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/05/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 30/06/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/549 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

7 - İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanı tapuda ve adres kayıt sisteminde adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da elektronik ortamda yapılan ilanın ve gazete yapılan ilan tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 23/03/2017

Basın: 574409

27 Mart 2017 - İhale İlanlari


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.