Nihal hanım yoksa bizde yokuz

ELKAY- Elbistan’a bağlı Kalealtı Köyü’nde bulunan Haluk Gökalp Kılınç İlköğretim Okulu’nda Okul Aile Birliği’nde Başkanlık krizi yaşanıyor.

ELKAY- Elbistan’a bağlı Kalealtı Köyü’nde bulunan Haluk Gökalp Kılınç İlköğretim Okulu’nda Okul Aile Birliği’nde Başkanlık krizi yaşanıyor. Okul idaresi ile veliler arasında yaşanan krize köylüler son noktayı koydu; “Nihal hanım yoksa bizde yokuz” dediler. Kalealtı Köyü Haluk Gökalp İlköğretim Okulu’nda yaşanan okul aile birliği başkanlık seçimindeki anlaşmazlık sürüyor. Köy halkı ve veliler okul aile birliği başkanı olarak okulu yaptıran Nihal Kılınç’ı görmek istiyor. Bu konuda okul idaresi ile veliler arasında problem yaşanırken okul önünde toplanan veliler, “Nihal hanım köyün her sorunu ile ilgileniyor. Biz ondan çok memnunuz. Köyümüzde bulunan ve çocuğunun adını taşıyan bu okulun okul aile birliği başkanının Nihal hanım olmasını istiyoruz. Bu konuda önümüze konan yönetmeliğe aykırı bir durumda söz konusu olmaz. Çünkü Nihal hanımın yasal sorumluluğunu üstlendiği öğrenciler okulda var. Bu konunun düzeltilmesini ve gereğinin yapılmasını istiyoruz. Eğer Nihal hanım okul aile birliği başkanlığında yoksa bizde yokuz” diye konuştular. Okul Müdürü Mikail Kodaz’da, konunun yargıya intikal ettiğini ve bu konuda konuşmayacağını beyan etti. Dün yapılması gereken Okul Aile Birliği seçimleri yeterli çoğunluk sağlanamadığı için gelecek haftaya ertelendi.

27 Nisan 2010 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Kaynarca Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Kaynarca hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

halis edizer - değer basın bırakın artık şovmenlik yapan insanları.herkes işini yapsın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Nisan 20:41