Eğitim Bir-Sen üyeleri ve aileleri iftarda buluştu

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Elbistan İlçe Temsilciliği üyeleri ve aileleri, iftar programında bir araya geldi.

Eğitim Bir-Sen üyeleri ve aileleri iftarda buluştu
Eğitim Bir-Sen üyeleri ve aileleri iftarda buluştu
+3
Haber albümü için resme tıklayın

 

Eğitim Bir-Sen Elbistan Temsilciliği’nin geleneksel iftar buluşması 1000 kişilik eğitim camiası ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Programa, eğitim camiasının yanı sıra AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mevlüt Kurt, Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Mehmet Bölükbaşı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Murat Mercan da katıldı.

Programda konuşan Eğitim Bir-Sen Elbistan Temsilcisi Ömer Yılmaz, tüm eğitimcilerin, Elbistanlıların ve İslam aleminin ramazan ayını tebrik etti.

Eğitim Bir-Sen olarak geleneksel hale getirdikleri iftar buluşmasına katılımlarından dolayı da teşekkür eden Yılmaz, “Her anında, her zerresinde barış, huzur ve bereket bulunan, her kapının iyiliklere ve güzelliklere açıldığı bir ramazan ayını daha idrak ediyoruz. 6 Şubat’ta yaşadığımız depremin üzerinden 1 yıldan fazla bir süre geçti. Yaralarımızı sarmak için devlet-millet el ele verdik. Bu ramazan ayında da dayanışmamızın ve birlikteliğimizin güzide örnekleri sergilenmeye devam ediyor. İnşallah saflarımızı daha da sıklaştırıp bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Ramazan ayının barışa, esenliğe, mazlumların güvenliğine vesile olmasını temenni ediyoruz. Evlerimize bereket, ülkemize ve İslam âlemine hayır ve huzur getirmesini diliyor, ramazan bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Yılmaz, eğitim çalışanlarının sorunlarıyla ilgili hassasiyet ve çalışmalarıyla da hizmet sendikacılığı anlayışına dün olduğu gibi bugün de devam ettiklerini söyledi.

Yılmaz, “Sorunun parçası değil; çözümün paydaşı olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz" şeklinde konuştu.

Daha sonra mikrofona davet edilen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mevlüt Kurt da selamlama konuşması yaptı.

29 Mar 2024 - 14:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel