Öztunç, “Elbistan ittifakı seçimi kazanıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Elbistan ittifakı seçimi kazanıyor” dedi.

Öztunç, “Elbistan ittifakı seçimi kazanıyor”
Öztunç, “Elbistan ittifakı seçimi kazanıyor”
+3
Video için play'e tıklayın

Yaptırdığı anket sonuçları üzerinden konuşan Öztunç, “Elbistan bu sefer kendinden olanı, halkçı olanı seçecek” dedi.

Öztunç, partisinin Elbistan Belediye Başkan adayı Erkan Gürbüz’ün seçim ofisi önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

Öztunç, gösterilen yoğun ilgi nedeniyle miting havasına bürünen ziyaretteki coşkuyu, “Bu kalabalığı AK Parti miting yapsa bile bulamaz” cümlesi ile özetledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan Belediye Başkan adayı Erkan Gürbüz’e desteğini yineleyen Öztunç, Elbistan’ı en iyi şekilde yönetecek kadronun 1 Nisan’da işbaşı yapacağını söyledi.

Öztunç, şöyle devam etti:

“İşte miting bu. Seçim ofisine geliyoruz mitinge çevirmişsiniz. Çatlasınlar patlasınlar. Korkuyorlar. Vatandaşı tehdit etmeye başladılar. İnsanlara baskı yapıyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar Elbistan bu defa ‘hayır kardeşim’ diyor. Elbistan bu sefer kendinden olanı, halkçı olanı seçecek. 3 gün kaldı. Günlerdir sahadayız. Ev ev, mahalle mahalle, kapı kapı dolaştık. Elbistan’ı iyi ve düzgün yönetecek kadro Elbistan Belediyesi’nin yönetimini devralacak. Kiminle görüşürsem görüşeyim herkes bıktık usandık diyor. Bu defa Erkan bey’i başkan yapacağız diyorlar. Ben buna inanıyorum ve Erkan Bey’e de kefilim.”

Elbistan’da rezerv alanının açıklanmamasının ‘rant’ meselesi olduğunu iddia eden CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Dedikodu yapıyorlar. Belediye işçilerini çıkartacakmış. Biz hiç kimsenin ekmeği ile oynamayız. Biz sizin gibi değiliz. Burada her partiden her anlayıştan Elbistanlı hemşerim var. Niye bir aradayız? İşte Elbistan ittifakı dediğimiz bu. Yıkılmış şehri ayağa kaldırmak için buradayız. Birilerinin derdi orta hasarlılardan ve rezerv alanından malı götürmek. Rezerv alanını seçime kadar özellikle açıklayamıyorlar. Çünkü malı götürecekler. Rant kapacaklar. Şimdi açıklarlarsa vatandaş tepki gösterir diye düşünüyorlar” dedi.

AK Parti ve MHP’ye oy verecek vatandaşlara seslenen Öztunç, “Ne yaparlarsa yapsınlar biz bu seçimi alıyoruz. Anket yaptırdım. Sonucunu da biliyoruz. Allah korusun Murat Bey kazara belediye başkanı seçilirse –seçilemeyecekte- 6 ay sonra belediyeyi bırakır durmaz gider. Erkan bey öyle olmayacak. Sonuna kadar gidecek. Mazbata alınana kadar durmayacağız. Çünkü bunlarda her türlü hile hurda var. Elbistan’da AK Parti’ye oy vermiş, gönül vermiş hemşerilerim bırakın bunları. Bunlar sizin bildiğiniz gibi değil. Elbistan’da aday yapılanlar sizin bildiğiniz gibi değiller. MHP’ye gönül verenlere sesleniyorum. Sizin yeriniz halkın yanı rantın yanı değil. Bütün partilere sesleniyorum, bir tarafta halkçı aday var diğerleri rantçı adaylar” değerlendirmesinde bulundu.

Öztunç, son olarak, “AK Partili bir aday yazmış bizimkisi bir aşk hikayesi. Bu nasıl aşk. Aşkın sefasını süren AK Parti, cefasını çeken Elbistanlı. Malı onlar götürüyor bunun adı aşkmış. Hadi oradan. Görecekseniz Elbistan’da sandık patlayacak” ifadelerini kullandı.

28 Mar 2024 - 15:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel