Ramazan Bayramı boyunca dron ile trafik denetimi yapılacak

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde trafiğin yoğun olduğu güzergâh ile kavşaklarda Ramazan Bayramı tatili süresince dron ile denetim yapılacağını duyurdu.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, dron denetimlerinin 5 Nisan'da başlayıp 14 Nisan'a kadar süreceği belirtildi.

Açıklamada; “Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde "algılanan yakalanma riski duygusunun" sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, karayollarında gözlenen "sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek" gibi ihlallerin önlenmesine yönelik olarak hava durumunun elverdiği ölçüde havadan özel trafik denetimi Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüklerimiz tarafından yapılmaktadır. İlimizde trafiğin yoğun olduğu güzergahlar ile kavşak konumunda olan kesimlerde 5-14 Nisan tarihleri arasında hava araçlarıyla (dron) trafik denetimi gerçekleştirilecektir” denildi.

28 Mar 2024 - 14:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel