32 mahallede elektrik kesintisi yapılacak

Akedaş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, tesis çalışmaları nedeniyle Elbistan’da 31’i kırsal ve 1’i de merkez olmak üzere 32 mahallede elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

 

 

Akedaş’tan yapılan duyuruya göre, elektrik kesintisi 3 saat sürecek. Buna göre; Yalıntaş, Beştepe, Aksakal, Türkören, Gündere, Demircilik, Köseyahya, Özbek, İkizpınarı, Gücük, Kangal, Tepebaşı, Kantarma, Günaltı, Dervişçimli, Hasanalili, Atmalıkaşanlı, Karahasanuşağı, Tapkıran, Tapkırankale, Armutalan, Yalak, Kavaktepe, Yapılıpınar, Sevdilli, Toprakhisar, Yoğunsöğüt, Topallı, söğütlü, Çıtlık, Çiçek ve Yunus Emre Mahalleleri’nde 26 Şubat Pazartesi günü 08.30-11.30 saatleri arasında elektrik kesintisine gidilecek.

Duyuruda; kesinti süresince; vatandaşlardan elektrik ile çalışan cihazlarını devreden çıkartması istendi. Ayrıca, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayrıcını açmaları, detaylı bilgi almak ve herhangi bir sorundan kaynaklanan problemler için 186 Akedaş elektrik arıza hattını aramaları hatırlatıldı.

25 Şub 2024 - 11:28 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel