Elbistan’da yaraları sarmıştı, görev yaptığı ilçeye başkan adayı oldu

Elbistan’da, asrın felaketi sonrasında koordinatör kaymakam olarak görev yaptığı süre boyunca yaraların sarılması için canla başla çalışan Karaburun Kaymakamı Eyüp Kaykaç, AK Parti’nin belediye başkan adayı oldu.

Elbistan’da yaraları sarmıştı, görev yaptığı ilçeye başkan adayı oldu
Elbistan’da yaraları sarmıştı, görev yaptığı ilçeye başkan adayı oldu
Haber albümü için resme tıklayın

İzmir’de Karaburun Kaymakamı Eyüp Kaykaç, yerel seçimlerde aday olmak isteyen kamu görevlilerinin istifa dilekçelerini vermeleri için öngörülen sürenin dolmasına 15 dakika kala AK Parti Karaburun Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etmişti.

Elbistanlıların da deprem sürecinde yakından tanıdığı Kaykaç, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında İçişleri Bakanlığı’nca Elbistan’a görevlendirilmişti. Kaykaç, koordinasyon merkezindeki görev dağılımının akabinde sahada adeta seferberlik ruhuyla çalışmaya başlamış;  depremzedelerin gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması, sosyal marketlerin ve aşevlerinin kurulması, okulların geçici barınma merkezi haline getirilmesi ile kırsal mahallelere konteyner dağıtımı gibi birçok konuda koordinasyonu sağlamıştı.

Kaymakam Kaykaç, afetzedelerle kurduğu samimi diyalog ve çözüm odaklı çalışmaları ile vatandaşların takdirini kazanmıştı. Yaklaşık 3 ay boyunca gece gündüz demeden afetzedelerin yaralarını sarmak için çaba gösteren Kaykaç’ın, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Karaburun Belediye Başkan adaylığı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu.

 

Eyüp Kaykaç kimdir?

 

1987 yılında Malatya’nın Darende İlçesinde doğdu. 2011 yılında açılan Kaymakam Adaylığı sınavında başarılı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İl stajını Mersin' de, teftiş stajını Manisa' da, refiklik stajını Kırşehir – Mucur, Edirne – Uzunköprü İlçelerinde tamamladı. Manisa – Selendi ve Bilecik – Pazaryeri ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 2015-2016 yılları arası Çorum-Uğurludağ Kaymakamı olarak görev yaptı. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yıl süreyle İngilizce dil eğitimi aldı. Bu dönemde New York Başkonsolosluğu'nda büyükelçilik stajını tamamladı. Rize Kalkandere Kaymakamlığı, Artvin Yusufeli Kaymakamlığı, Erzincan Refahiye Kaymakamlığı görevlerini tamamlayan Eyüp Kaykaç, 11 Ağustos 2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Karaburun'a atanarak 25 Ağustos 2022 tarihinde görevine başladı. Kaykaç evli ve iki çocuk babasıdır.

27 Oca 2024 - 16:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel