15 saat aralıksız yağan karla mücadele sürüyor

Elbistan ve çevresinde yaklaşık 15 saat boyunca aralıksız yağan kar yağışı sebebiyle Karayolları 58. Şube Şefliği’ne bağlı ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

15 saat aralıksız yağan karla mücadele sürüyor
15 saat aralıksız yağan karla mücadele sürüyor
+1
Video için play'e tıklayın

Yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Elbistan-Gökpınar-Gürün karayolu ekiplerin çabasıyla açılırken, Gürün-Darende-Malatya karayolunda kamyon ve tır gibi araçların geçişine izin verilmiyor. Bu araçlar, Elbistan-Darıca güzergahına yönlendiriliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Elbistan’la birlikte bölgede 15 saate yakın süreyle aralıksız olarak kar yağışı gerçekleşti. Yüksek kesimlerde yer yer 30 santimetre kalınlığa ulaşan kar nedeniyle yollardaki sürücüler zor anlar yaşadı. Sürücülerin imdadına ise Karayolları 58. Şube Şefliği ekipleri yetişti. Ekipler hem kar küreme hem de tuzlama araçları ile Elbistan’ı diğer ilçeler ve illere bağlayan güzergahlarda çalışmalarını gece boyunca sürdürdü.

Kar yağışının en fazla etkilediği güzergahların başında Gürün-Gökpınar-Elbistan yolu geldi. Yol, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle geçici olarak araç trafiğine kapatıldı. Güzergah, uzun süren çabalar sonucunda tekrar ulaşıma açıldı.

Karayolları 58. Şube Şefliği ekipleri, diğer güzergahlarda da çok sayıda araçla çalışma yaptı. Çalışmalar, gece boyunca sürdü. Elbistan’ı, diğer ilçeler ve illere bağlayan ana arterlerde ulaşım açısından herhangi bir sorun bulunmadığı bildirildi. Sürücülerin, kar lastiği, çekme halatı gibi ekipmanlar olmadan yola çıkmamaları uyarısında bulunuldu.

Öte yandan, Gürün-Darende-Malatya aksında da ulaşım güçlükle sağlanıyor. Bu güzergahı kullanacak tır ve kamyon gibi araçlar, Elbistan-Darıca aksına yönlendiriliyor.

27 Oca 2024 - 14:24 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel