Bakan Özhaseki, deprem konutları için tarih verdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem konutları ve köy tipi evlerin şubat ayı başından itibaren teslim edilmeye başlanacağını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayınBakan Özhaseki, Elbistan'da da binlerce afetzedenin sabırsızlıkla beklediği gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.
Bakan Özhaseki, "Depremden etkilenen 11 şehrimizde, ilçe ve köylerimizde tamamladığımız konutlarımızı; Şubat ayı başından itibaren toplu olarak teslim etmeye başlayacağız" dedi.
Sonrasındaki teslimatların her ay etap etap süreceğini bildiren Bakan Özhaseki, "Depremlerin yıl dönümü 6 Şubat'ta da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, depremzede kardeşlerimizle bir araya gelerek evlerimizin anahtar teslim törenini gerçekleştireceğiz. Sonrasındaki dönemde de her ay, anahtar teslimlerine etap etap devam edeceğiz.
Yağmur çamur demeden, zaman kavramı gözetmeksizin çalışarak tüm depremzede kardeşlerimizi sıcak ve güvenli yuvalarına kavuşturacağız" ifadelerini kullandı. 

24 Oca 2024 - 20:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel