Barış Gençlik Vakfı’ndan depremin 1.yılında anma programı

Nurhak’ın Barış Mahallesi başta olmak üzere bölgedeki depremzedelere yardım ve dayanışma amacıyla Avrupa’da kurulan Barış Gençlik Vakfı, depremin 1.yılı dolayısıyla anma etkinliği düzenliyor.

Barış Gençlik Vakfı’ndan depremin 1.yılında anma programı
Barış Gençlik Vakfı’ndan depremin 1.yılında anma programı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Barış Gençlik Vakfı, Nurhak’a bağlı Barış Mahallesi ve çevre mahallelerden Avrupa’ya göç eden gençler tarafından 6 Şubat 2023’teki depremin ardından kuruldu. Barış Gençlik Vakfı, bölgedeki afetzedelere yardım ulaştırmak ve yaraları sarmak için önemli görevler üstlendi. Avrupa’dan Nurhak başta olmak üzere bölgedeki afetzedelere gönderilecek yardımların organizesinde canla başla çalışan Barış Gençlik Vakfı yöneticileri ve gönüllüleri, tırlar dolusu ihtiyaç malzemesini ulaştırdı.

Gıda başta olmak üzere okulların ve öğrencilerin kırtasiye ve araç gereç ihtiyaçlarının karşılanması için seferber olan Barış Gençlik Vakfı, maddi durumu iyi olmayan ve evi yıkılan hemşerilerine maddi destek ve ev eşyası yardımları yaptı. Depremzede anneleri de unutmayan vakıf, Anneler ve Kadınlar Günü’nde çeşitli hediyelerle afetzedelerin yanında oldu.

Barış Gençlik Vakfı, depremin 1.yıl dönümü dolayısıyla özel bir anma etkinliği düzenleme kararı aldı. 4 Şubat Pazar günü İsviçre’nin Basel kantonunda gerçekleştirilecek etkinlikle ilgili olarak, “Barış Gençlik Vakfı yönetim kurulu olarak depremin acısını hala yüreğimizde hissediyoruz. Depremi asla unutmayacağız ve bölgemizde bulunan tüm canlarımızın yanında olacağız. Onları her daim desteklemeye devam edeceğiz. İsviçre çevresindeki tüm vatandaşlarımızı 4 Şubat’ta Basel’de düzenleyeceğimiz anma etkinliğine davet ediyoruz” dediler.

 

24 Oca 2024 - 17:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel