Üreticiler, bireysel sulama hibe desteği hakkında bilgilendirilecek

Elbistan’da, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi projesi kapsamında 9 ana başlık altındaki projelere yüzde 50 hibe desteği ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı, üreticilerin beklediği bireysel sulama sistemleri hibe destek programı için başvuru takvimini ve destek verilecek sistemleri açıkladı.

Yayımlanan tebliğe göre, bireysel sulama sistemlerine destek müracaatları 22 Şubat’a kadar Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne, 28 Şubat’a kadar elden teslim edebilecek. Yüzde 50 hibe desteğinden ise, tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması, tamburlu sulama sistemi kurulması, akıllı sulama sistemleri, tarımsal sulama amaçlı güneş enerji sistemleri ve güneş enerjili sulama sistemi kurulması projeleri faydalanacak.

Elbistan İlçe Tarım Müdürlüğü, bireysel sulama desteği hibesinden üreticilerin azami şekilde yararlanması amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.

Toplantı, 25 Ocak Perşembe günü saat 10.30’da Elbistan Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

24 Oca 2024 - 16:22 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel